REKLAMA

Autor: Karolina Korpalska

Jak co roku, w tym również, pomimo wszelkich obaw związanych z pandemią odbyły się półkolonie realizowane przez Fundację Caietanus w Areoklubie Włocławskim pod nazwą „Wakacje z latawcami”, z projektu finansowanego z Fundacji „ANWIL dla Włocławka”. Podczas spotkań odbywały się zajęcia rekreacyjno-sportowe, przyrodnicze i związane z obserwacją natury.

Jedna z form zabaw dla dzieci tradycyjnie już były zajęcia z hortiterapii.

Zajęcia te, jak zawsze miały na celu propagowanie „życia blisko natury”. Dzieci podczas nich poszerzały swoją wiedzę z zakresu znajomości  roślin i sposobu ich pielęgnacji.

Jedna z form zabaw dla dzieci tradycyjnie już były zajęcia z hortiterapii.
Zajęcia te, jak zawsze miały na celu propagowanie „życia blisko natury”. Dzieci podczas nich poszerzały swoją wiedzę z zakresu znajomości roślin i sposobu ich pielęgnacji.
W latach poprzednich uczestnicy wykonywali już kwiatowe dywany, lasy zamknięte w słoikach, pokonywały roślinne ścieżki dydaktyczne, robiły roślinne pizze. W tym roku zajęliśmy się zagadnieniami z dziedziny recyklingu- nadawaliśmy „nowe życie” puszkom po konserwach. Obklejaliśmy je znalezionym materiałem roślinnym a później układaliśmy w nich zgodnie z zasadami florystyki piękne letnie kompozycje z kwiatów sezonowych. W międzyczasie uczyliśmy się rozpoznawać nowe rośliny, a nawet smakowaliśmy płatków dzikiej róży.
Zabawa była przednia!!!