REKLAMA

Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej informuje, że w dniu 16.07.2020r. o godz. 12:00 przy punkcie „Śmieszny staw – oczko” zostanie uroczyście otwarta wirtualna ścieżka edukacyjna WCEE, która powstała w ramach programu edukacyjnego: „Ucz się, poznawaj i badaj środowisko wokół nas” finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Dzięki wirtualnej ścieżce dzieci, młodzież oraz dorośli mieszkańcy Włocławka, a także odwiedzający nasze miasto turyści będą mogli zapoznać się z zasobami przyrodniczymi używając do tego celu nowoczesnych środków przekazu, jakim są smartfony wyposażone w aplikacje.

Ścieżka pod nazwą Ekospacer 1 obejmuje siedem punktów edukacyjnych. Są to: Dwie rzeki, Amerykańskie drzewa, Pan Sienkiewicz i różany ogród, Ptaki i drzewa, Zgłowiączka, Kwietna łąka, Śmieszny staw.

Którędy biegnie ścieżka? Zapewniamy, że większość z nas przebyło ją już wielokrotnie podczas swoich spacerów. Ścieżka rozpoczyna się przy ujściu rzeki Zgłowiączki do Wisły, następnie cztery jej punkty poprowadzone są w jednym z najstarszych parków miejskich w Polsce, czyli w parku im. Henryka Sienkiewicza. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Projektu: http://www.wcee-ekospacery.pl/  

Otwarcia wirtualnej ścieżki edukacyjnej WCEE dokona Barbara Moraczewska, zastępca prezydenta Włocławka.