REKLAMA

Automobilklub Włocławski po raz 16. zaprasza na Rajd Włocławski, będący również IV Rundą Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę 29 września, a bazą rajdu będzie Pałac Bursztynowy. Tam zostanie zlokalizowany park maszyn, gdzie będzie można zobaczyć przygotowania uczestników do startu oraz pooglądać w pełni przygotowane rajdowe auta.

Start do pierwszego odcinka znajdującego się na byłym terenie jednostki wojskowej (za Pałacem Bursztynowym) zaplanowano na godzinę 10. Po pokonaniu pierwszych kilometrów uczestnicy udadzą się na kolejną próbę sportową na ul. Zalesie/Kawka niedaleko zakładu WIKA SGF. Ostatni odcinek zostanie zlokalizowany na ul. Inowrocławskiej na drodze dojazdowej do przedsiębiorstwa Euro-Transchem. Zawodnicy będą mieli do pokonania 3 takie pętle i zakończą zmagania na wspomnianym wcześniej Pałacu Bursztynowym. Na mecie pierwsi uczestnicy pojawią się o godz 15.

Impreza skierowana jest do kierowców amatorów, w których drzemie żyłka sportowej rywalizacji i chęć sprawdzenia się z innymi uczestnikami pokonując przygotowane próby sportowe na czas. Do wzięcia udziału w tego typu zawodach wystarczy auto z aktualnymi badaniami technicznym, oraz opłaconą polisą OC, a zawodnik musi posiadać prawo jazdy kat. B, obowiążkiem są również kaski dla kierowcy i pilota.

Regulamin oraz karta zgłoszenie jest dostępna pod adresem: http://www.automobilklub.q4.pl/?id=&news=212