REKLAMA

Autor: Marek Szubski


Mierzący 191 cm Amerykanin w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Czeskiego ERA Nymburk. W lidze czeskiej notując średnio 6,9 punktów oraz 4,8 asyst grając średnio 20 minut w meczu. Ze skutecznością 32,8 % za trzy punkty. W lidze Mistrzów szło mu nieco lepiej. Również spędzał średnio 20 minut na boisku, ale rzucał średnio 10,1 punktów. Jego skuteczność również była lepsza. Za trzy wynosiła 36% i za dwa 59 %. Deishuan to jeszcze stosunkowo młody gracz i z pewnością jego kariera nabierze tempa.

Warto odnotować, że Nymburk w sezonie 2019/2020 doszedł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W 1/8 pokonując grupowych rywali Anwilu, Turecką Bandirmę. W ćwierćfinale mieli mierzyć się z greckim AEK, które notabene też grało rywalizowało z Anwilem w grupie. Sezonu Ligi Mistrzów póki co nie dokończono. 

To nie koniec transferów. Do pełnego składu zostało Anwilowi zakontraktowanie jeszcze co najmniej dwóch zawodników. Kolejnego rozgrywającego oraz zawodnika na pozycje niskiego skrzydłowego. Nie jest tajemnica, że na ta druga pozycję pod uwagę brany jest Michał Sokołowski. Popularny Sokół ma podjąć decyzje najpóźniej w sobotę. Jeśli nie to koniecznością będzie zakontraktowanie innego polskiego zawodnika, niekoniecznie na pozycję skrzydłowego. Ponadto w kuluarach mówi się o zainteresowaniu McKenzie Moorem. 

Skład Anwilu na ten moment wygląda tak:
Deishuan Booker, Tre Bussey, Andrzej Pluta junior, Przemysław Zamojski, Przemysław Kociszewski, Valery Likhodey, Krzysztof Sulima, Ivica Radić oraz Adrian Bogucki.