REKLAMA

Britney Jean Spears – amerykańska gwiazda muzyki pop, aktorka i tancerka, przyszła na świat 2 grudnia 1981 r. w McComb w stanie Missisipi. Britney debiutowała w popularnym programie dla dzieci „The Micky Mouse Club”. Jako 18-latka wydała album „… Baby One More Time”, który odniósł ogromny sukces. Tytułowy utwór znalazł się na liście najlepiej sprzedających się singli w historii. Wkrótce potem Britney Spears pojawiła się na okładce magazynu „The Rolling Stones”. W tym czasie gwiazda związała się z popularnym piosenkarzem, Justinem Timberlake’em. Związek trwał do 2002 r. W 2000 r. światło dzienne ujrzała kolejna płyta artystki, zatytułowana „Oops!… I did it again!”, która do tej pory sprzedała się w ilości 27 mln egzemplarzy.

Britney zagrała główną rolę w filmie „Crossroads”, za którą została „nagrodzona” Złotą Maliną.

W 2003 r. Spears wraz z Christiną Aguilerą zaśpiewała piosenkę „Like a Virgin”, otwierając tym samym galę MTV Video Music Awards. Na scenie piosenkarki oraz inna artystka, Madonna, pocałowały się, co uznano za skandal.

Britney wydała kolejną płytę, „In the Zone”, którą promował nagrany z Madonną singiel „Me Against the Music”. Za kolejny utwór, „Toxic” piosenkarka otrzymała nagrodę Grammy.