REKLAMA

Snoop Dogg aka Snoop Lion to znany na międzynarodowej scenie amerykański artysta i ikona rozrywki. Z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży muzycznej, Snoop nie raz udowodnił, że ciągle pozostaje w czołówce artystów kreujących nowe trendy w popkulturze. Zarówno jego muzyka, działania na rzecz akcji charytatywnych jak i innowacyjne strategie promocji w nowych środkach przekazu pokazują, że jego postać jest w dalszym ciągu równie ważna i doceniana.

W ostatnim czasie, Snoop uzyskał największy rozgłos dzięki swojemu nowemu projektowi – „Reincarnated”, pod którym podpisuje się już swoim nowym pseudonimem – Snoop Lion. Jak tłumaczy sam artysta, motywacją do tej zmiany była podróż na Jamajkę, gdzie zainspirowany lokalną kulturą doznał przemiany duchowej.

Snoop spędził większość swojego czasu na Jamajce nagrywając album „Reincarnated” oraz tworząc pełnometrażowy film o tym samym tytule. Film został wydany przez VICE Films/Snoopadelic Films i spotkał się z dużym uznaniem na festiwalu filmów międzynarodowych w Toronto.

Reincarnated to projekt, który łączy zarówno album studyjny artysty, wyprodukowany przez Diplo i Major Lazer a wydany we współpracy z Berhane Sound System, Mad Decent, VICE Music i RCA Records, pełnometrażowy film, ilustrowany album z podróży oraz Mind Gardens – inicjatywę non-profit mającą na celu pomoc w wyżywieniu najbiedniejszych mieszkańców Jamajki.

Album Reincarnated miał premierę 23 kwietnia 2013 roku, w tym samym czasie kiedy do kin trafił film obrazujący przemiany artysty.