Screenshot
REKLAMA

Kuba Wojewódzki urodził się w Koszalinie 2 sierpnia 1963 roku. Uczył się w liceum ogólnokształcącym, które ukończył w przeciwieństwie do studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim. Tym, co inspirowało go szczególnie i określało młodość była muzyka rockowa. By wyrażać swą pasję, nauczył się gry na perkusji. Mógł dzięki temu zaistnieć w tak zwanym undergroundzie – poznając równocześnie innych twórców. Grał w zespołach takich jak System i New Dada. Odnalazł zatrudnienie w firmie Arston, w efekcie czego był współodpowiedzialnym za rynkową odsłonę działalności grup takich jak Kult czy Apteka i T. Love. Do jego zadań należała realizacja teledysków i współprojektowanie okładek płytowych.

Rok 1993 oznaczał dla Wojewódzkiego Jarocin, lecz nie był tylko odbiorcą muzyki, bowiem odpowiadał za organizowanie tego festiwalu. Był nominowany do Telekamery, z kolei w 2009 roku został zdobywcą Wiktora, a kategorią była tu „Osobowość telewizyjna”. Bierze poza tym udział w kampaniach reklamujących sieć Play. Wojewódzki jest postacią telewizyjną i radiową. Występował dotąd w różnych stacjach, na przykład w programach Polsatu, TVNu czy TVP. Nie inaczej rzecz miała się ze stacjami radiowymi, takimi jak Eska Rock, Radio Bis, Rozgłośnia Harcerska, RMF FM i Program Trzeci Polskiego Radia. Jeśli natomiast chodzi o prasę, to z jego warsztatu i pomysłowości skorzystały gazety takie jak „Wprost”, „Przekrój”, „Playboy”„Magazyn Muzyczny” „Brum” i „Muza”. Działał też jako wydawca miesięcznika „Plastik”.

Jako dziennikarz telewizyjny debiutował w programie „Halo-Gramy” stacji Polsat. Pojawiał się w „Rockandrollerze”. Prowadził teleturniej „Pół żartem, pół serial” w Dwójce. Skorzystał z propozycji Wirtualnej Polski, zostając dyrektorem tego serwisu, równocześnie nawiązując współpracę z TVP1 oraz Polsat – tam też był jurorem w programie „Idol”. Ważny z punktu widzenia jego kariery był rok 2006, kiedy to nawiązał współpracę z TVN zostając gospodarzem programu „Kuba Wojewódzki” (nadawane do dziś), który to był przedłużeniem tego samego cyklu w telewizji Polsat. Wreszcie został jurorem w programie „Mam talent” w latach 2008 – 2010, oraz w „X Factor” w latach 2011 – 2014.