REKLAMA

Whitney Houston przyszła na świat w East Orange w stanie New Jersey, 9 sierpnia 1963 roku. Zmarła w Beverly Hills 11 lutego 2012. Whitney Houston była amerykańską piosenkarką pop i R&B, aktorką, producentka filmową oraz autorką teksów piosenek.

Od 11 roku życia Whitney śpiewała w kościelnym chórze gospel. Pod koniec lat 70. pracowała jako wokalistka studyjna, wspomagała m.in. Chaka Khan, Michaela Jacksona, Luo Rawlsa. Dorabiała występując w klubach. W 1983 r. zauważył ją Clive Davis, właściciel wytwórni Arista Records i zaproponował jej kontrakt. Debiutancki album wokalistki, zatytułowany po prostu „Whitney Houston”, ukazał się w 1985 r. Piosenka „Saving All My Love For You” zawędrowała na pierwsze miejsca list przebojów i zdobyła nagrodę Grammy. Druga płyta artystki, „Whitney”, zawojowała listy przebojów równie szybko, a Whitney Houston stała się pierwszą kobietą, której udało się tego dokonać. Aż cztery przeboje z albumu zdobyły pierwsze miejsca. W 1992 r. artystka spróbowała swoich sił w kinie – zagrała jedną z głównym ról w filmie „The Bodyguard”. Whitney nagrała sześć piosenek, które zostały użyte w produkcji. Był to najlepiej sprzedający się soundtrack w historii muzyki. Na płycie pojawił się jeden z najbardziej znanych utworów piosenkarki „I Will Always Love You”. Kolejny album, „My Love Is Your Love” z 1997 r., był owocem współpracy z Wyclefem Jeanem, Rodneyem Jerkinsem, Babyface, Davidem Fosterem, Missy Elliott. Whitney Hosuton nagrała potem jeszcze „Whitney – The Greatest Hits”, „Love Whitney…”, „Just Whitney”, „One Wish The Holiday Album” i “I Look To You”.

Whitney Houston wystąpiła jeden raz w Polsce, jedyny występ artystki miał miejsce 22 sierpnia w 1999 roku. Poniżej zapraszamy na audycje wspominkową o artystce

Zmarła 11 lutego 2012 w Beverly Hills.