REKLAMA

Autor: Kacper Gładkowski

Kevin Bacon urodził się 8 lipca 1958 roku. Przyszedł na świat jako najmłodsze z sześciorga dzieci nauczycielki szkoły podstawowej i byłej działaczki liberalnej Ruth Hildy (z domu Holmes; 1916-1991) i szanowanego urbanisty Edmunda Bacona (1910-2005). Mając trzynaście lat, wiedział, że chce być aktorem. Cztery lata później był jednym z najmłodszych uczniów Circle in the Square Theater School w Nowym Jorku. W 1976 roku ukończył szkołę średnią Kent School w Kent, w stanie Connecticut. W wieku 17. lat opuścił swoje rodzinne miasto Filadelfię i udał się do Nowego Jorku, gdzie wstąpił do Square Theater School.

Na dużym ekranie zadebiutował niewielką rolą w filmie „Zwierzyniec” w roku 1978. Trzy lata później po raz pierwszy wystąpił na Broadwayu w sztuce „Slab Boys”. Partnerowali mu wtedy: Sean Penn i Val Kilmer, którzy w owym czasie byli jeszcze nikomu nieznani. Punktem zwrotnym w karierze Bacona była rola Timothy’ego Fenwicka w filmie „Diner” w roku 1982, która przyniosła mu bardzo dobre recenzje. Kolejna rola w obrazie „Footloose” uczyniła z niego gwiazdę.

Kevin jest aktorem o bardzo dużych możliwościach. Do każdej roli przygotowuje się bardzo długo i starannie w efekcie czego postacie przez niego grane są bardzo przekonywujące.

W roku 1994 Kevin wraz ze swym bratem Michaelem założył zespół muzyczny pod nazwą „The Bacon Brothers”. Przedsięwzięcie to okazało się bardzo udane i w dniu dzisiejszym bracia mogą poszczycić się sporą rzeszą fanów w całych Stanach Zjednoczonych.

W roku 1996 Kevin Bacon zadebiutował jako reżyser filmem „Losin Chase”, w którym główną rolę zagrała jego żona Kyra Sedgwick.