REKLAMA

Terrence Gene Bollea urodził się 11 sierpnia 1953 roku w stanie Georgia. Był dużym chłopcem, który wyrósł na jeszcze większego mężczyzną. W wieku 12 lat mierzył 180 cm wzrostu i ważył 80 kg. Jeszcze w liceum zaczął podnosić ciężary, dla których rzucił grę na gitarze.Na ringu zadebiutował w 1979 roku pod pseudonimem Superniszczyciel. Rok później 27-letni Bollea wyjechał do Memphis w stanie Tennessee, stolicy amerykańskich zapasów. W karierze pomógł mu Vince McMahon Sr, prezes największej firmy w branży. Vince’owi spodobał się pseudonim Hulk, ale chciał z Terry’ego zrobić Irlandczyka, dodając Hogan.

Hulk został zapaśnikiem i od razu aktorem. Wystąpił u boku Sylwestra Stallone w filmie Rocky III. To właśnie ta rola filmowa przyniosła mu międzynarodową popularność.Dalszą karierą Hulka zajął się Vince McMahon Junior. W ciągu 10-letniej współpracy Hulk i McMahon Junior postawili zapasy na głowie. Wrestling przerodził się z mało znanej dyscypliny w sport narodowy Ameryki.

Hogan nie rozstał się z Hollywood. Zagrał między innymi w takich w takich filmach jak: „Wszystkie chwyty dozwolone”, „Kosmita z przedmieścia” czy „Pan Niania”. W 1994 powstał również serial przygodowy Grom w raju w którym Hulk Hogan zagrał główną rolę.Hogan intensywnie promuje również swoją osobę poza ringiem. W 1995 roku otwarto restauracje stworzoną i sfinansowaną przez Hogana. Pastamiana, która mieściła się w centrum handlowym w Minnesocie nie przetrwała jednak nawet roku. Kilkanaście lat później w 2012 roku Bollea otworzył kolejną restaurację „Hogan’s Beach” mieszczącą na Florydzie przy plaży w Tampie