REKLAMA

Autor: Paweł Niemira

Dzień, w którym porwano papieża – ale czy na pewno?

Na stole wino i obiad, więc chyba nie będzie tak strasznie.

Teatr Muzyczny w Toruniu serdecznie zaprasza na komedię Dzień, w którym porwano papieża. To zabawny spektakl o tym, jak nowojorski taksówkarz Sam Leibowitz przypadkowo wpada na absurdalny pomysł i postanawia… porwać papieża. Sam to zwykły obywatel, natomiast papież Albert IV to wyrocznia moralna dla milionów ludzi, człowiek budzący respekt na całym świecie. Ich niecodzienna relacja początkowo może wydawać się z góry skazana na porażkę. Wszak nikt o zdrowych zmysłach nie porywa papieża i nie zamyka go… w domowej spiżarni.

Papież okazuje się być skromnym, często wręcz nieśmiałym człowiekiem, który życie w niepotrzebnych zbytkach zamieniłby najchętniej na proste, międzyludzkie relacje. Pozornie groźne okoliczności porwania stają się zaczątkiem międzynarodowej dyskusji o człowieczeństwie, kryzysie wartości i wieloreligijnym świecie, w którym wszyscy powinni znaleźć wspólny mianownik – pokojowe współżycie i tolerancję. W trakcie rozwoju zdarzeń okazuje się, że taka właśnie wizja Sama Leibowitza, niepoprawnego marzyciela i rewolucjonisty, okazuje się tym, czego potrzebuje świat. I nagle staje się faktem.

Dzień, w którym porwano papieża to komedia, ale z przesłaniem, w której obok scen rodem z farsy, a nawet slapsticku, współistnieją fragmenty refleksyjne, dające do myślenia.

Terminy: 7 i 8 lutego, godz. 19:00

Miejsce: Pałac Dąmbskich, Żeglarska 8, Toruń

Bilety: www.teatrmuzyczny.torun.pl

Tel. 56 678 75 18