REKLAMA

To był jeden z najlepszych półmaratonów w historii Włocławka i zapewne jeden z najatrakcyjniejszych w tym roku w Polsce. Ponad trzystu biegaczy na dystansie 21,097 km i pół tysiąca dzieci w krótkich biegach po bieżni stadionu nie tylko rywalizowało o jak najlepsze czasy, ale przede wszystkim promowało zdrowy i aktywny styl życia. Wszystko w wesołej, gwarnej atmosferze oraz rześkiej i słonecznej (idealnej dla biegaczy) pogodzie.
Bieg główny rozpoczynał i kończył się na Stadionie OSiR, a w pozostałej części prowadził przez najbardziej malownicze zakątki Włocławka, w tym m.in. Park Słodowo, Park Sienkiewicza, Bulwary im. J. Piłsudskiego i Park Łokietka. Trasa, mimo że niepozbawiona lekkich wzniesień, sprzyjała osiąganiu życiowych rezultatów. Choć półmaraton organizowany był głównie dla biegaczy-amatorów, to warto odnotować, że w dobrym stylu zwyciężył go ukraiński długodystansowiec Dmytro Didovodiuk, a wśród pań triumfowała jego rodaczka Valentyna Varetska. Miejscowych kibiców, których na trasie było bardzo wielu, ucieszył fakt, że trzecie miejsce zajął zawodnik LKS Vectry Włocławek, Filip Michalski.
Czas, który seniorzy spędzili przemierzając ulice Włocławka, dzieci wykorzystały by spróbować swoich sił w biegach „Anwilki na Start”. Nie była w nich prowadzona klasyfikacja. Nagrody i medale otrzymał każdy, kto odważył się wziąć udział. Dla wielu maluchów była to pierwsza okazja by zasmakować atmosfery stadionu i zawodów sportowych.
A było czego „smakować”. Kolorowe namioty, flagi, muzyka, medale, nagrody, statuetki, kwiaty, kujawskie hostessy, konferansjer. A dopełniała wszystkiego obecność gwiazd sportu. Rozgrzewki prowadzili lekkoatletyczni mistrzowie Polski Klaudia Kazimierska i Sebastian Urbaniak, a w biegu głównym z powodzeniem udział wziął olimpijczyk, wioślarz Fabian Barański.
Święto biegania, jakim był 8. ANWIL Półmaraton Włocławek, zorganizował LKS Vectra Włocławek przy współpracy Miasta Włocławek oraz OSiR. Sponsorem strategicznym imprezy był ANWIL S.A. Kolejna edycja zawodów zaplanowana jest tradycyjnie na drugą niedzielę października 2022.

Wyniki 8. ANWIL Półmaratonu Włocławek:
Klasyfikacja generalna (M):
Dmytro Didovodiuk (Ukraina) – 1:06:17
Boniface Nduva Wambua (Kenia) – 1:09:25
Filip Michalski (Włocławek) – 1:13:45
Klasyfikacja generalna (K):
Valentyna Varetska (Ukraina) – 1:20:18
Olesia Didovodiuk (Ukraina) – 1:22:51
Beata Niemyjska (Sztum) – 1:25:20
Mistrzostwa Włocławka (M):
Filip Michalski – 1:13:45
Dariusz Kunecki – 1:19:19
Artur Rybacki – 1:24:50
Mistrzostwa Włocławka (K):
Magdalena Gutral – 1:38:30
Agnieszka Morawska – 1:40:56
Magdalena Klimek – 1:41:18
Klasyfikacja drużynowa:
Lamborghini
WKB Maratończyk Włocławek
Triton Konin
Najlepsi ANWIL TEAM (M):
Zbigniew Braun – 1:29:37
Tomasz Spychalski – 1:34:46
Marcin Gabryelski – 1:35:19
Najlepsi ANWIL TEAM (K):
Paulina Darga-Miziołek – 1:48:17
Magdalena Bogaciuk – 2:03:53
Joanna Czerenkiewicz-Pałucka – 2:04:39
Miasto Włocławek| ANWIL S.A. |DRUMET | VW Wątarski | MPEC | Saniko | MPWiK | Wojcieszowianka | Hotel Aleksander | Urząd Marszałkowski | OSiR Włocławek | Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra