REKLAMA

Niespełna trzy tygodnie pozostały do 8. ANWIL Półmaratonu Włocławek (10 października 2021), czyli największej i najbardziej prestiżowej imprezy biegowej w regionie. 

Włocławskie święto biegania przyciąga zarówno dorosłych jak i dzieci. Jest również nie lada gratką dla kibiców, którzy chętnie obserwują i wspierają kolorową falę biegaczy, płynącą przez włocławskie ulice. 

Organizatorem 8. ANWIL Półmaratonu Włocławek jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra przy wsparciu Urzędu Miasta Włocławek i Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku. Atrakcyjna formuła i ciągle podnoszony poziom organizacyjny sprawiają, że włocławski półmaraton jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej wybieranych przez biegaczy imprezą w województwie kujawsko-pomorskim. Sponsorem strategicznym wydarzenia jest niezmiennie ANWIL S.A.

Tegoroczne zawody zostaną rozegrane w niedzielę 10 października. Start i meta dla biegu głównego i biegów dziecięcych usytuowane będą na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku. Dzieci i młodzież rywalizować będą zgodnie z kategorią wiekową w zawodach pod nazwą “Anwilki na Start”.

Anwilki na Start

To już tradycja, że gdy dorośli ruszą w miasto, by pokonać ponad 21-kilometrową trasę, stadion przejmą dzieci i młodzież. Uczestnicy z podziałem na chłopców i dziewczynki wystartują na dystansach dostosowanych do wieku. Organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjną formułę uczestnictwa, od Biegu Bąbla po Bieg Zucha, której celem jest zaszczepienie w dzieciach poczucia, że zdrowy i aktywny tryb życia jest inwestycją w przyszłość. 

Rozpoczęcie zawodów dla najmłodszych planowane jest na godzinę 11:05. Każdy uczestnik na mecie otrzyma okolicznościowy medal oraz upominki od sponsorów. Nie będzie prowadzona klasyfikacja w ramach poszczególnych biegów, zgodnie z zasadą “ważny jest udział, a nie zwycięstwo”. Dodatkowo, wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody niespodzianki.

O tym jak duże jest zainteresowanie biegami „Anwilki na Start” świadczy fakt, że już dziś listy startowe są zapełnione. 

Bieg Główny

Bieg główny zostanie rozegrany na dystansie 21,097 km. Trasa półmaratonu posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i przebiega przez cztery dzielnice Włocławka. Jak zwykle będzie urozmaicona nie tylko pod względem widokowym, ale również ukształtowania terenu i rodzaju nawierzchni. O dokładny pomiar czasu zadba system elektroniczny firmy Domtel, znanej m.in. z obsługi imprez rangi mistrzostw Polski.

Podczas zawodów prowadzona będzie klasyfikacja open kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacje
w kategoriach wiekowych. Ponadto, impreza stanowi także mistrzostwa Włocławka w półmaratonie (kobiet i mężczyzn). Udział w tej rywalizacji mogą wziąć osoby zameldowane czasowo, bądź na stałe we Włocławku. Organizator przewiduje także klasyfikację drużynową. 

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą 8. ANWIL Półmaraton Włocławek otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsi mogą liczyć na nagrody finansowe i puchary.

Biegowi głównemu towarzyszyć będzie szereg atrakcji, o których organizatorzy informować będą w mediach społecznościowych wydarzenia: https://www.facebook.com/Anwilpolmaratonwloclawek

Opłaty i pakiet startowy


Opłata startowa za bieg główny uzależniona jest od rodzaju pakietu startowego i czasu dokonanej wpłaty. Obecnie wynosi 60,00 zł za Pakiet BASIC lub 90,00 zł za Pakiet STANDARD.

Pakiet BASIC zawiera:

– numer startowy z chipem i agrafkami,

– batony lub żele

– wodę mineralną,

– sok lub napój izotoniczny,

– okolicznościowy medal na mecie,

– voucher na ciepły posiłek.

Pakiet STANDARD zawiera:
– numer startowy z chipem i agrafkami,

– batony lub żele,

– wodę mineralną,

– sok lub napój izotoniczny,

– okolicznościowy medal na mecie,

– voucher na ciepły posiłek,
– koszulkę okolicznościową.

Zapisy i regulamin

https://zapisy.domtel-sport.pl/8-anwil-po-maraton-w-oc-awek-v6258?fbclid=IwAR0U4Nmc3cvj1WU4cSMuEAfSa8QnVb4I0Pag9OSbZSKu5n9bpItywpuZXok

Sponsorami Wydarzenia są:
Miasto Włocławek, ANWIL S.A., DRUMET, VW Wątarski, MPEC, Saniko, MPWiK, Wojcieszowianka, Urząd Marszałkowski