REKLAMA

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku wspólnie z Komendą Miejską Policji przeprowadził akcję informacyjno-edukacyjną na kąpieliskach nad jeziorem Czarnym i nad jeziorem Wikaryjskim. W związku z pandemią koronawirusa przypominano wypoczywającym m.in. o obowiązku zachowania dystansu społecznego, wzmożonej higieny rąk, obowiązku noszenia maseczek. Zainteresowani plażowicze dowiedzieli się jak cieszyć się latem i unikać niebezpieczeństw.

Udzielano porad i informacji m.in. nt. zasad bezpiecznej kąpieli, ochrony przed nadmiernym promieniowaniem UV, praktycznych wskazówek jak uniknąć zatruć i zakażeń pokarmowych, a także zasad bezpieczeństwa podczas upałów. Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej zachęcali do zdrowego stylu życia bez uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych substancji psychoaktywnych ze szczególnym uwzględnieniem „dopalaczy”. Wypoczywający nad jeziorem skorzystali z bogatej oferty materiałów edukacyjnych.

Pełna informacja na ten temat, wraz z fotorelacją: https://www.pssewloclawek.pl/index.php/10-uncategorised/aktualnosci/952-bezpieczne-lato