REKLAMA

Wczoraj (06.03.2019) włocławscy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z naszych dróg kierujących, którzy wsiadają na tzw. „podwójnym gazie”. Działania podzielone były na kontrole poranne w godzinach od 4:30 do 8 i wieczorne od 18 do 21. W tym czasie na różnych drogach miasta i powiatu wystawione były patrole ruchu drogowego, które dokonywały sprawdzeń wszystkich kierujących pod kątem stanu trzeźwości. Włocławscy policjanci w czasie działań dokonali 1690 kontroli, z który trzy zakończyły się ujawnieniem kierujących pod wpływem alkoholu.

Do pierwszego zatrzymania osoby jadącej pod wpływem alkoholu doszło po godzinie 6 na wjeździe na autostradę w m. Pikutkowo (gm. Brześć Kujawski). Przeprowadzone badanie trzeźwości 51-letniej kierującej chevroletem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kilkanaście minut później inny patrol ruchu drogowego zatrzymał na Al. K. Wielkiego we Włocławku do kontroli mercedesa. W tym przypadku badanie wykazało, że 22-latek kierował pojazdem mając ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie.

Do ostatniego zatrzymania doszło po godzinie 18 w Szpetalu Górnym (gm. Fabianki). Policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości 47-latka, który kierował pojazdem renault. Badanie wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Teraz zatrzymani kierowcy będą się tłumaczyć przed sądem ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Jedna z nich odpowie za jazdę po użyciu alkoholu, które jest wykroczeniem, natomiast pozostała dwójka popełniła przestępstwo kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za wykroczenie może grozić kara aresztu lub grzywny, a za przestępstwo nawet do 2 lat pozbawienia wolności.