Amerykański dziennikarz Grant Wahl nie żyje – zasłabł podczas meczu Argentyna – Holandia. Brat dziennikarza mówi: “nie wierzę w jego nagłą śmierć”.

0
88
REKLAMA

Amerykański dziennikarz Grant Wahl (48 lat) zasłabł w trakcie dogrywki meczu Argentyna – Holandia podczas Mistrzostw Świata w Katarze. W trakcie meczu komentował jego przebieg na Twitterze.

Celine Gounder – żona Granta potwierdziła jego śmierć na Twitterze, jak podaje TVN24 była ona epidemiologiem chorób zakaźnych i pracowała w grupie roboczej prezydenta Joe Bidena ds. koronawirusa.

Dziennikarz prawdopodobnie miał zapalenie oskrzeli, które zdiagnozowano u niego podczas pobytu w Katarze w głównym centrum medycznym. Jak sam napisał nie miał Covid, badał się regularnie.

Grant Wahl na początku Mistrzostw Świata trafił na świecznik, ponieważ został zatrzymany przez ochronę przed meczem Stanów Zjednoczonych z Walią za założenie tęczowej koszulki, którą założył w akcie solidarności z osobami LGBTQ+.

Brat dziennikarza po jego śmierci na swoim instagramie opublikował film w którym powiedział, że Grant założył tą koszulkę dla niego, ponieważ jest osobą homoseksualną. Nie wierzy także w jego naturalną śmierć. Twierdzi, że jego brat był zdrowy i dostawał pogróżki (w związku ze wspieraniem środowiska LGBTQ+).

https://twitter.com/jacksettleman/status/1601397864051396613/video/2

Śmierć Granta Wahla skomentował LeBron James na konferencji po meczu Los Angeles Lakers – Philadelphia 76ers. Dziennikarz opisywał Jamesa zanim był jeszcze popularny. Śledził jego karierę i kibicował mu. Opisał kultową historię z okładki Sports Illustrated „The Chosen One” w 2002 r., która stała się wprowadzeniem Jamesa na scenę krajową.

Lebron James powiedział m.in.:

„Moje kondolencje kieruję do jego rodziny. Widziałem, jak jego brat też coś mówił. Dopóki nie poznamy dalszych szczegółów tego, co się wydarzyło (nie będę dalej komentował natury jego śmierci). Bardzo lubię Granta. On zawsze był w pobliżu. Spędził dużo czasu w moim rodzinnym mieście Akron, relacjonując mnie na przestrzeni czasu przed tą okładką…Więc to tragiczna strata. To niefortunne stracić kogoś tak wspaniałego jak on i życzę jego rodzinie, jak powiedziałem, wszystkiego najlepszego. I niech spoczywa w raju”.