2020.11.21 Wloclawek, Koszykowka, Polska Liga Koszykowki, Energa Basket Liga, Sezon 2020 / 2021 14 kolejka EBL, mecz Anwil Wloclawek - Asseco Arka Gdynia N/z {persons} Foto Piotr Kieplin / PressFocus

Autor tekstu: Marek Szubski

Autor zdjęć: Piotr Kieplin/kkwloclawek

Anwil zwyciężył z Asseco Arką i po raz pierwszy w tym sezonie wygrał dwa mecze pod rząd. Na uwagę zasługuje wyczyn McKenziego Moora, który zanotował triple – double (22 punktów, 12 zbiórek, 11 asyst) trafiając przy tym aż trzy razy za trzy punkty. Ostatni raz triple – double zanotowano w Polskiej Lidze Koszykówki w sezonie 2017 – 2018.

Przez większą część spotkania nieznacznie prowadziło Asseco. Drużyna Przemysława Frasunkiewicza zaczęła spotkanie bardzo agresywnie i nieustępliwie w obronie. W decydującej kwarcie opadając jednak z sił – co przełożyło się na większą liczbę strat oraz spadek skuteczności w rzutach z dystansu. To wszystko skrzętnie wykorzystali włocławianie, którzy w decydujących minutach zaczęli grać znacznie szybciej. Wiekowy zespół Arki nie zalazł na to odpowiedzi.

2020.11.21 Wloclawek, Koszykowka, Polska Liga Koszykowki, Energa Basket Liga, Sezon 2020 / 2021 14 kolejka EBL, mecz Anwil Wloclawek – Asseco Arka Gdynia N/z {persons} Foto Piotr Kieplin / PressFocus

Bartłomiej Wołoszyn w pomeczowym wywiadzie zdradził, że receptą na zwycięstwo było zatrzymanie szybkiego ataku włocławian oraz rzutów za trzy. To się zupełnie nie udało. Anwil z kontry zdobył, aż 22 punkty i trafiał z 40|% skutecznością za trzy przy czym skuteczność Arki w tym elemencie była ledwie 29 procentowa.
Jednym z elementów obrony Arki było również ,,odpuszczenie’’ Moora, ten jednak w sobotni wieczór zagrał najlepszy mecz w barwach Anwilu. Trafiał również z dystansu (czego wcześniej nie robił) co kompletnie zaskoczyło graczy przyjezdnych. McKenzie odegrał kluczową rolę szczególnie w czwartej kwarcie. Zdobył osiem punktów z rzędu wyprowadzając gospodarzy
na 7 punktowe prowadzenie (pierwsze od początku spotkania), którego Rottweilery nie oddały już do końca. Warto zanotować, że we wspomnianym triple – double Moore zanotował
aż jedenaście asyst z siedemnastu całej drużyny !

Na 45 zbiórek Anwilu aż 32 padły łupem trzech graczy. Ivica Radić – 10 oraz Almeida i Moore po 12. Było to spowodowane faktem iż Anwil przez większą część meczu grał z tylko jednym klasycznym podkoszowym. Valery Likhodey, Adrian Bogucki oraz Krzysztof Sulima zagrali łącznie tyle minut ile Ivica Radić. Z tym, że popularny ,,Żubr” część spotkania grał na centrze. Na silnym skrzydle grali Ivan Almeida oraz Garlon Green, co pozwoliło na efektywniejszą grę w obronie oraz umożliwiło grę z kontry.

W związku z przerwą na mecze reprezentacji Polski kolejne spotkanie Anwil rozegra dopiero 3 – go grudnia. Do Hali Mistrzów przyjedzie Śląsk Wrocław.

Punkty dla Anwilu: Ivan Almeida – 24 punkty, 12 zbiórek Mc Kenzie Moore – 22 punktów (3X3), 12 zbiórek, 11 asyst Rotnei Clarke – 13 punktów, 4 trójki Ivica Radić – 12 punktów, 10 zbiórek Garlon Green – 7 punktów Krzysztof Sulima – 6 punktów, (2X3) Valery Likhodiej – 2 punkty

Punkty dla Arki:Bartłomiej Wołoszyn – 19 punktów, Przemysław Żonierewicz – 17 punktów, 12 zbiórek, 5 asystKrzysztof Szubarga – 11 punktów, 5 asystMikołaj Witliński – 10 punktówAdam Hrycaniuk – 7 punktówIgor Wadowski – 5 punktówWojciech Czerlonko – 5 punktówFilip Dylewicz – 4 punkty