no images were found

Autor: Marek Szubski

Anwil Włocławek – Start Lublin 87 – 81

Od zwycięstwa nad Startem Lublin koszykarze Anwilu rozpoczęli udział w Pucharze Polski rozgrywanym w Hali Ursynów w Warszawie. Mistrzowie Polski mieli rachunki do wyrównania, bowiem 7 grudnia w meczu ligowym w Hali Globus, ponieśli dotkliwą porażkę.

Anwil podobnie jak do ostatniego spotkania ligowego w Sopocie, przystąpił do rywalizacji bez Jakuba Karolaka, którego czeka dłuższa przerwa od gry (złamanie nosa z przemieszczeniem). Do gry wrócił natomiast Chase Simon, co z pewnością ucieszyło włocławskich kibiców.

Start przystąpił do meczu bez swojego kreatora gry – Tweety’ego Cartera (uraz pachwiny), co pozwoliło Rottweilerom dobrze wejść w mecz. Po trójce Michała Sokołowskiego Anwil prowadził 8-0. Zaraz potem doszło do groźnej sytuacji między Grochowskim, a Moorem. Koszykarze zderzyli się głowami. W efekcie czego Amerykanin do gry wrócił dopiero w drugiej połowie. Mecz natomiast zakończył Grochowski. Rozgrywający Startu opuszczał Hale Ursynów na noszach. Zespół lubelski stracił więc drugiego rozgrywającego, co jednak nie podcięło im skrzydeł.

Grę Startu napędzał tercet -Dziemba – Laksa oraz Lemar. Lublinianie długo trzymali się w grze, prowadząc przez dużą część spotkania.

4 kwarta należała jednak Anwilu. Doświadczenie wzięło górę. Decydujący cios zadał Ledo. Na 3 minuty przed końcem trafił trójkę. Anwil wyszedł na 9-cio punktowe prowadzenie i już tego meczu nie oddał.

„Cieszę się bardzo, że grając źle udało się pokonać Start” – stwierdził na konferencji trener Igor Milicić.

W półfinale Suzuki Pucharu Polski zespół Anwilu zmierzy się z Hydrotruckiem Radom. Spotkanie w sobotę o godzinie 15:00. Mecz do obejrzenia w Polsacie Sport oraz w Radio Rottweilery.