REKLAMA

Anwil potwierdza wysoką formę. Dziś w Ostrowie rezultatem 79 :66 okazał się lepszy od Argedu BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski i rozpoczyna sezon bilansem 3-0.
Na boisku nie zawiedli koszykarze, a na trybunach kibice, którzy w liczbie ok 200 zasiedli na trybunach Areny Ostrów i stworzyli równie dobre widowisko.
Mimo znakomitej gry kibice Anwilu w trzeciej kwarcie przeżyli chwilę grozy. Szymon Szewczyk upadł na parkiet trzymając się za bark… Wszyscy mieli przed oczami koszmarną kontuzję Szymona z 2018 roku z meczu o Puchar Polski. Na całe szczęście czarnego scenariusza na pewno nie będzie. Popularny Szewcu czuł się na tyle dobrze, że wrócił na ławkę rezerwowych by oglądać mecz do końca po czym wrócił z drużyną do Włocławka. Jutro Szymon przejdzie badanie rezonansem magnetycznym.
Za tydzień

W najbliższa sobotę kolejne emocje. Rottweilery rozegrają pierwsze derby w tym sezonie. Do Włocławka przyjedzie spragniona zwycięstw Astoria Bydgoszcz. Początek spotkania o godzinie 17 30.
Punkty dla Anwilu:
Kyndall Dykes 19, Kavell Bigby-Williams 18, Jonah Mathews 14, Luke Petrasek 11, 8zb, James Bell 10, Szymon Szewczyk 4, Kamil Łączyński 3

Punkty dla Stali:
James Palmer 13, Evangelos Mantzaris 11, James Florence 10, Danzell Andersson 10, Michael Young 8, Trey Drechsel 7, Damian Kulig 7