Anwil po raz czwarty w historii zdobywa Puchar Polski!

0
549

no images were found

Autor: Marek Szubski

Anwil wygrał z Polskim Cukrem Toruń 103 – 96 i po raz czwarty w historii sięgnął po Puchar Polski.

Tak się złożyło,że finał Suzuki Pucharu Polski, rozgrywany w Warszawie, byłjednocześnie pojedynkiem Mistrza z Wicemistrzem Polski.

„Jakie to piękne uczucie Kujawsko – Pomorskie rządzi w stolicy”- takimi słowami rozpoczął swoją relację dziennikarz radiowy, który swoje stanowisko miał tuż obok nas. To faktycznie prawda. Tego wieczoru na trybunach w Hali Ursynów  kibice z Pomorza i Kujaw stworzyli świetną atmosferę.

Anwil przystąpił do meczu bez Mc Kenziego Moora. Szczegółowe badania wykazały naderwanie więzadeł w stawie skokowym. Taka kontuzja oznacza 4 tygodniową przerwę od treningów. W drużynie toruńskiej po rekonwalescencji spowodowanej zatruciem pokarmowym do składu wrócił Chris Wright.

Anwil rozpoczął wsadem Jonesa. Następnie przechwyt Ledo, zakończony wsadem. Cukier odpowiedział trójką Wrighta. Tak wyglądała cała pierwsza kwarta. Gra kosz za kosz zakończona remisem 28-28.

2 kwarta to gra kosz za kosz. Pod koniecRottweilery wrzuciły wyższy bieg, co pozwoliło wyjść im na 7 punktowe prowadzenie po pierwszej połowie.Najbardziej skuteczny był Ledo który trafił dwie trójki. Po 20 minutach na tablicy  widniał wynik 54-47 dla Mistrzów Polski.

3 odsłona to Monster Jones Time. Środkowy Anwilu zdominował strefę podkoszową. Reprezentant Kosowa zdobył w tej kwarcie 11 punktów przy czym podkoszowi toruńscy tylko 2.

Ostatnia kwarta to jeszcze większa dominacja Jonesa. Do gry włączył się ponadto Michał Sokołowski. Do tego solidną grę pokazali Simon oraz Dowe.Stało się więc jasne, że puchar zawędruje do Włocławka.

MVP całego turnieju został Shawn Jones.

Klątwa Pucharu Polski odczarowana. Po 13 latach włocławianie sięgnęli po Puchar Polski.