Autor: Marek Szubski

Mecz zaczął się czego można było się spodziewać owacją dla Josipa Sobina. Chorwat mimo iż przyjechał do Włocławka z ekipą Stali zawsze będzie mile witany w Hali Mistrzów czego nie można powiedzieć o Jamesie Florence. Amerykanin otwarcie powiedział, że nienawidzi Anwilu. Kibice Anwilu doskonale o tym wiedzą i dziś mimo iż to mecz towarzyski niemal przy każdym kontakcie z piłką wygwizdywali rozgrywającego Stali Ostrów. Nie przeszkodziło mu to w zdobyciu 16 punktów trafiając przy tym 2 razy za trzy. Najlepszym zawodnikiem w Anwilu był Deishuan Booker, który mimo początkowych problemów z faulami napędzał grę Włocławian. Szczególnie w drugiej części spotkania. W pierwszej połowie godnie na rozegraniu zastępował go Andrzej Pluta.

W pierwszej piątce znów zobaczyliśmy Wojciecha Tomaszewskiego, który zagrał znakomite spotkanie zdobywając 10 punktów. Pokazując się w dobrej strony na obu atakowanych tablicach. Trener podobnie jak na meczu z Wilkami często rotował składem. Do drużyny wkomponował się Artur Mielczarek, który grał zarówno na pozycji numer 3 jak i 4. Kolejne świetne spotkanie Krzysztofa Sulimy – 16 oczek. Anwil po znakomitej czwartej kwarcie wygranej 25 – 13 odnosi drugie zwycięstwo w Kasztelan Basketball Cup rezultatem 84 – 69. Wkrótce napiszemy szerzej o całym turnieju.

Punkty dla Anwilu (numer, nazwisko, punkty)