544
---------------- R E K L A M A ----------------

Autor: Marek Szubski

W niedzielny wieczór w Ergo Arenie zasiadło 4700 kibiców. Bardzo liczna była grupa Anwilu. Nieoficjalne źródła donoszą, że nawet 700.

Przed samym meczem rozdano nagrodę dla najlepszego zawodnika stycznia. Został nim Michał Sokołowski.

Piękne przywitanie Igora Milicica przez spikera -,,Witamy Igora Milicicia, który zawsze jest u nas mile widziany’’. Następnie z trybuny kibiców Treflla poszło gromkie Igor Milicic.

Mecz rozpoczęliśmy w dobrych nastrojach.

Anwil rozpoczął piątką – Dowe, Ledo, Sokół, Freimanis, Jones. Zatem obawy kibiców o zdrowie Sokoła i Rolo skończyły się wraz z pierwszym gwizdkiem.

W pierwszej kwarcie w drużynie Trefla punktowało 3 zawodników. Łukasz Kolenda, 8 pkt 2×3 oraz Paweł Leończyk i Nana Foulland, którzy na 100 % skuteczności z gry zdobyli po 6 pkt. W Anwilu pierwsza kwarta należała do Krzysztofa Sulimy, który trafił dwie trójki oraz miał 2/2 z gry. Co złożyło się na 10 punktów w kwarcie dla popularnego Żubra. Na tablicy widniał remis 20-20.

Paweł Leończyk, który nie tylko punktował, ale również asystował, trzymał sopocian w grze. Jeszcze na 3 minuty przed końcem drugiej kwarty Trefl prowadził 31-30. Anwil miał jednak w składzie Shawna Jonsa. Jego znakomita gra pod koszem wyprowadziła Anwil na powadzenie 35-41 po pierwszej połowie.

Całą 3 kwartę Mistrzowie Polski grali widowiskowo, kontrolując spotkanie. Z dobrej strony pokazał się Mackenzie Moore. Pod obręczą szalał Shawn Jones. 53-58 dla Anwilu.

Ostatnia odsłonę rozpoczęliśmy punktami Szewczyka. Cała 4 kwarta należała do Szymona, który wszystkie swoje punkty rzucił właśnie w tej kwarcie. 4 kwarta należała też do całego Anwilu. Rottweilery kontrolowały przebieg meczu.

Na 3 minuty do końca było tylko 62-69 dla Anwilu. W zawodnikach Trefla tliła się więc nadzieja na wygraną, jednak trójki Dowa i Moora zamknęły mecz.

Trefl Sopot – Anwil Włocławek 64 – 77.