774

no images were found

Autor: Marek Szubski

Anwil Włocławek – HydroTruck Radom (108 – 89)

Mistrzowie Polski wystąpili bez Mc Kenziego Moora, który skręcił kostkę w czwartkowym meczu ze Startem Lublin. Jego występ w jutrzejszym meczu również stoi pod znakiem zapytania.

Igor Wadowski i AJ Walton

Drużyna z Radomia rozpoczęła mecz bardzo ofensywnie. Rzucając aż 8 trójek w pierwszej kwarcie. Sam Rod Camphor trafił aż 4 razy zza linii 6,75. Anwil jednak  trzymał dystans, tracąc do rywali tylko 7 punktów. 23-30 po pierwszej kwarcie.

Przewaga drużyny HydroTrucka rosła aż do połowy drugiej kwarty. Wynosiła nawet 10 punktów. W 15 minucie meczu był wynik 43 – 33. Od tego momentu radomianie nie trafili już żadnego rzutu w pierwszej połowie.  Do gry wkroczył Anwil. Szalał Ricky Ledo. Amerykanin był wszędzie. Przechwycał, zbierał oraz rzucał. To właśnie jego punkty ustaliły wynik po pierwszej połowie na 51 – 43 dla Anwilu.

Rottweilery wyszły na drugą część meczu jeszcze bardziej agresywne. Pod koszami szalał Jones. Chase Simon pokazał, że po kontuzji nie ma śladu. Głównie za sprawą jego trójek Anwil powiększał przewagę, która po 3 kwarcie wynosiła już 20 punktów. 82-62.

W 4 kwarcie Anwil grał konsekwentnie. W każdym koszykarskim elemencie przewyższając drużynę z Radomia.

Na dwie minuty przed końcem przy stanie 105 – 85 było już jasne, że Anwil tego meczu nie przegra. Na boisku pojawił się więc Adam Piątek oraz Oliwier Bednarek.

Anwil ostatecznie wygrał 108 – 89.

W niedzielnym finale o godzinie 18:00 spotkamy się z Polskim Cukrem Toruń.

Mecz będzie można obejrzeć w Polsacie Sport oraz oczywiście posłuchać w Radio Rottweilery. Relacje zapowiedziało również Radio Pik.

Najwięcej puktów dla Anwilu: Chase Simon – 26; Ricky Ledo – 16, 9 zbiórek; Chris Dowe – 15, 7 asyst ; Shawn Jones – 15, 8 zbiórek ; Michał Sokołowski – 14; Rolands Freimanis – 13; Krzysztof Sulima – 5; Szymon Szewczyk – 4

Najwięcej punktów dla HydroTruck: Rod Camphor – 24, 7 asyst, 7 zbiórek; Carl Lindbom – 13; Marcin Piechowicz – 12; Filip Zegzuła – 10; Daniel Wall – 10; Obie Trotter – 9; Adrian Bogucki – 7; Wojciech Wątroba – 4.