Anwil Włocławek – Trefl Sopot (80:83) Relacja oraz fotorelacja

0
71
REKLAMA
Marek Szubski

Mecze świąteczne budzą zawsze dodatkowe emocje. Nie inaczej było i tym razem. Starcie Anwilu z Treflem było spotkaniem o drugą pozycję w tabeli. Dodatkowo Trefl wygrywając to starcie zapewnił sobie udział w przyszłorocznym Pucharze Polski.

Pomimo zmęczenia środowym meczem w ramach Fiba Europe Cup oraz długa podróżą z Rumunii, włocławianie do ostatnich minut byli równorzędnym rywalem dla faworytów z Sopotu. W drugiej połowie odrobili straty wychodząc nawet na prowadzenie. W końcówce zabrakło jednak precyzji w wykończeniu kluczowych akcji meczu. Zimnej krwi nie zabrakło za to gościom z Sopotu.

Gościem specjalnym w Hali Mistrzów był wybrany do ESENCji drużyny 30- lecia Anwilu, Andrzej Pluta, który w przerwie meczu zrobił show. Najpierw odbierając z rąk prezesa klubu, Łukasza Pszczółkowskiego okolicznościową statuetkę przemówił do kibiców, następnie stanął na linii rzutów wolnych trafiając 9 z 10 rzutów wolnych! Firma ESEN na ta okoliczność rozdała kibicom koszulki oraz kalendarze ESENcji drużyny trzydziestolecia.

Andrzej Pluta senior w przerwie pokazał, że nadal jest w formie. W końcówce spotkania jego syn Andrzej Pluta junior reprezentujący barwy Trefla pokazał, że również umiejętnościami od ojca nie odbiega. Jego trójka na 40 sekund do końca spotkania ustaliła wynik 83:80 na korzyść Trefla. ,,Andrzej Pluta za trzy” mógł wypowiedzieć spiker Anwilu, Grzegorz Kubiak,. Słowa, które tak często wypowiadał podczas gry Andrzeja Pluty seniora w barwach Anwilu. W piątkowy wieczór jednak było to najbardziej bolesne ,,Andrzej Pluta za trzy” w Hali Mistrzów.

Anwil Włocławek vs Trefl Sopot 80 : 83 (22:23, 15:25, 24:20, 19:14)

Punkty dla Anwilu:
Phil Greene IV – 23 pkt, 5×3
Lee Moore – 16 pkt, 2X3, 4 as
Michał Nowakowski – 12 pkt, 2X3
Luke Petrasek – 11 pkt, 2X3
Josip Sobin – 8 pkt
Josh Bostic – 6 pkt
Dawid Słupiński – 4 pkt
Kamil Łączyński – 0 pkt, 7 as

Punkty dla Trefla:
Garrett Nevels – 15 pkt, 3X3
Rolands Freimanis – 13 pkt, 6 zb
Jean Salumu – 13 pkt, 1X3
Jarosław Zyskowski – 12 pkt, 1X3
Ivica Radić – 10 pkt
Andrzej Pluta – 8 pkt, 2X3
Cameron Wells – 7 pkt, 2X3, 4 as
Michał Kolenda – 5 pkt, 1X3, 7 zb

Kolejny Anwil rozegra 29 – go grudnia w Gdyni z miejscową Arką

fot. Adrianna Nowacka