REKLAMA

Policjanci ostrzegają i publikują mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019 W serwisie http://www.wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Bieżąca aktualizacja, w tym zwłaszcza wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach.

Mapa obrazuje stan na dzień 04.07.2019r.

Aktualną mapę można znaleźć pod adresem:

http://www.wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/1/1-317850_g.gif

Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem. Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa. Dlatego policjanci zwracają uwagę na proste, lecz niezwykle ważne zasady, które zwiększają bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Przed wyjazdem należy sprawdzić stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych. Nie wyprzedzajmy, ani nie omijajmy pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach. Zawsze dostosowujmy prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego. Sygnalizujmy swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu. Policjanci zwracają też uwagę, aby robić przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży i ograniczyć do minimum rozmowy telefoniczne podczas jazdy.

Pełna informacja na ten temat jest opublikowana: http://www.wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb4/informacje/wiadomosci/98762,Mapa-wypadkow-drogowych-ze-skutkiem-smiertelnym-WAKACJE-2019.html