REKLAMA

AZS Włocławek wciąż wychodzi do dzieci i młodzieży z inicjatywą trenowania piłki ręcznej. Bezpłatne zajęcia dla chętnych z klas 3 – 8 prowadzone są codziennie od poniedziałku do piątku na Hali Mistrzów w godzinach 13-14:30.

Reaktywacja włocławskiej piłki ręcznej trwa w najlepsze. AZS Włocławek przetrzymał czas pandemii, a niedawno wznowił przygotowania do przyszłego sezonu. W drugiej połowie lipca w mediach społecznościowych klubu można było przeczytać, że drużyna szczypiornistów rocznika 2006 i młodszych dołączyła wraz z trenerem Dariuszem Gawrońskim w szeregi AZS. To bardzo ważna informacja dla wszystkich włocławian, gdyż projekt ciągle się rozszerza i swoim zasięgiem obejmuje kolejne sporty.

Wcześniej poinformowano, że trzy 6-osobowe drużyny tenisa stołowego pod nazwami „A”, „B” i „C” wystartują w rozgrywkach. Wracając jednak do piłki ręcznej, młodzi szczypiorniści trenują codziennie na hali, a w dniach 20 – 30 sierpnia wybiera się na nadmorski obóz do Dźwirzyna. W dalszych planach są spotkania kontrolne, a także pierwsze turnieje, które mają lepiej pomóc w przygotowaniach do Kujawsko – Pomorskiej Ligi Chłopców. Młodzi adepci zagrają m.in. w Płocku.

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia, które będą prowadzone jedynie do 19 sierpnia, więc pozostało niewiele czasu. Za szkolenie odpowiadają trenerzy Marcin Gozdalski i Dariusz Gawroński.

Przypomnijmy, że piłka ręczna to sport, który w Polsce największe sukcesy odnosił w latach 2005 – 2016 za sprawą sukcesów podopiecznych Bogdana Wenty, Michaela Bieglera oraz Tałanta Dujszabajewa. Polacy byli wicemistrzami oraz brązowymi medalistami mistrzostw świata, otarli się także o medal igrzysk olimpijskich. Lata sukcesów nie przeniosły się jednak na system szkolenia. Ten przez ponad dekadę nie stał na najwyższym poziomie i dopiero od niedawna wiele podmiotów zaangażowało więcej środków w jego poprawę Tym bardziej godna docenienia jest próba wskrzeszenia i zaszczepienia szczypiorniaka wśród młodych zawodników we Włocławku, dla których pierwszym wyborem zazwyczaj jest piłka nożna oraz koszykówka.

Po więcej informacji zapraszamy odnośnie zajęć zapraszamy do mediów społecznościowych AZS: https://www.facebook.com/pg/azswloclawek/ oraz pod adresem mailowym azs@zsawloclawek.pl.