REKLAMA

Adresowane do najmniejszych firm granty do kapitału obrotowego i mikrogranty inwestycyjne to cieszące się dużym zainteresowaniem narzędzia wsparcia gospodarki w ramach wojewódzkiego pakietu antykryzysowego. Kujawsko-pomorski wojewódzki pakiet antykryzysowy obejmuje też m.in. dopłaty do pensji personelu instytucji pomocowo-opiekuńczych, zakupy sprzętu i medycznych środków ochrony osobistej dla szpitali oraz mechanizm wsparcia podmiotów ekonomii społecznej.

Jak podaje serwis kujawsko-pomorskie.pl, od 17 sierpnia 2020 r. będzie można składać wnioski w ogłoszonym przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego (TARR) drugim naborze wniosków o cieszące się olbrzymim zainteresowaniem mikrogranty inwestycyjne.

Mikrodotacje te (pula 5 milionów złotych) dedykowane są tym razem małym i średnim przedsiębiorstwom, które są producentami produktów i usług ważnych z punktu widzenia ograniczania rozmiarów i skutków epidemii, a także małym sklepom z przeznaczeniem na zakup urządzeń filtrujących powietrze.

W pierwszym przypadku dotacja wyniesie 30 tysięcy złotych, w drugim nawet 6 tysięcy złotych (w przypadku minisieci sklepów).

Pełna informacja na temat grantów dla firm: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/36085-raport-antykryzysowy-ruszaja-kolejne-granty-dla-firm