REKLAMA

O aspektach bezpiecznego poruszania się po drodze rozmawiali policjanci włocławskiej prewencji podczas spotkania z przedszkolaki „Długosza” i uczestnikami zakładowego pikniku „ANWIS”. Działania mundurowych wpisały się w zbilżającą akcję pod nazwą „EDWARD” tj. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych, który odbędzie się 27 września 2019 roku.  

Już 27 września 2019 roku w całej Unii Europejskiej, w tym w Polsce odbywać się będzie druga edycja akcji pod nazwą „EDWARD”. Głównym celem działań jest edukowanie i promowanie bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego oraz zmniejszenie ilości ofiar śmiertelnych na drogach. Jedną z grup do których skierowana jest akcja są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Dlatego jeszcze przed 27 września włocławscy policjanci prowadzą działania profilaktyczne w przedszkolach i na piknikach organizowanych na terenie działania komendy. Zawsze podczas takich spotkań mundurowi rozmawiają o konieczności noszenia elementów odblaskowych i prawidłowym poruszaniu się pieszych i rowerzystów po drogach.

Pierwsze spotkanie odbyło się w czwartek (19.09.2019) u przedszkolaków w Zespole Szkół Katolickich we Włocławku, natomiast kolejne w sobotę (21.09.2019) podczas pikniku zakładowego zorganizowanego przez firmę „ANWIS” z Włocławka. Uczestnicy spotkań nie tylko słuchali cennych rad od policjantów związanych z ich bezpieczeństwem na drogach, ale również mogli zobaczyć i usiąść w policyjnym radiowozie.