REKLAMA

24 sierpnia 2021 r. we Włocławku, w ramach populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi, panie będą mogły skorzystać z bezpłatnej diagnostyki.
Mammobus, który przybędzie do Włocławka, będzie dostępny w godz. 11:00-17:00 przy markecie Kaufland, ul. Kilińskiego 5. Na badania zapraszamy wszystkie panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii od dwóch lat lub mają pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po 12 miesiącach.
Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.
Aby się zarejestrować wystarczy zadzwonić pod numer 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie wskazane jest zabranie ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.
Zadbajmy o siebie, nasze mamy i babcie oraz bliskie nam kobiety. Zachęćmy je do badania – wizyta w mammobusie potrwa zaledwie kilkanaście minut, a może uratować życie.
Szacuje się, że w krajach wysoko rozwiniętych jedna na osiem kobiet może zachorować na raka piersi. Badanie mammograficzne ma na celu wykrycie nowotworu we wczesnym etapie rozwoju. Dzięki prześwietlaniu tkanek piersi promieniami rentgenowskimi można znaleźć nieprawidłowości, zanim będzie je można wyczuć lub zobaczyć. Są one wówczas niemal w 100% wyleczalne.