REKLAMA

Portal kujawsko-pomorskie.pl informuje o siódmej edycji przygotowanego przez Urząd Marszałkowski programu wykrywania zakażeń wirusami zapalenia wątroby typu B i C.

Bezpłatnie może zostać przebadanych ponad 2,6 tysiąca mieszkańców naszego regionu, w tym mieszkańcy Włocławka. Zapisy już ruszyły.

Program adresowany jest do osób, u których wcześniej nie stwierdzono WZW. Mieszkańcy naszego regionu wezmą udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych oraz zajęciach edukacyjnych dotyczących zakażeń WZW B i C. Program realizowany jest w partnerstwie z 27 samorządami. Badania prowadzone będą z zachowaniem reżimu sanitarnego w miejscach wskazanych przez realizatorów.

We Włocławku z programu może skorzystać 150 osób. Realizatorem jest VITALABO Laboratoria Medyczne Sp. z o.o. w Bydgoszczy. Aby dowiedzieć się więcej na temat obowiązującej procedury oraz możliwości rejestracji na badanie, należy kontaktować się z Punktami Pobrań VITALABO we Włocławku:

Przychodnia AMIMED, ul. Wiejska 31, pon.-pt. 8.00-10.30, tel. kontaktowy: 795 486 604.

Al. Fryderyka Chopina 46/2, pon.-pt. 7.00-11.00, tel. kontaktowy: 539 196 738.

Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/36103-badamy-w-kierunku-wirusowego-zapalenia-watroby