Aż trzech polskich piłkarzy: Szymon Żurkowski (Fiorentina), Arkadiusz Reca (SPAL) i Mariusz Stępiński (Hellas Verona) zadebiutowało w barwach swoich drużyn w trzeciej kolejce Serie A. Najwięcej powodów do radości mógł mieć drugi z wymienionych, gdyż jego zespół pokonał u siebie faworyzowane Lazio Rzym 2:1. Pierwszą bramkę w tym sezonie dla AC Milan zdobył Krzysztof Piątek. Polski napastnik zapewnił swoim trafieniem mediolańczykom zwycięstwo nad Hellasem.

Trzecia kolejka Serie A rozpoczęła się od starcia Fiorentiny z Juventusem, czyli od rywalizacji Bartłomiej Drągowski vs Wojciech Szczęsny. Można powiedzieć, że pojedynek polskich bramkarzy, tak jak spotkanie, zakończyło się wynikiem remisowym. Co prawda, więcej strzałów obronił Szczęsny (8 przy 4 Drągowskiego), ale obaj golkiperzy mogą być z siebie zadowoleni, bowiem zachowali czyste konta. Na końcowe minuty tego meczu wszedł Szymon Żurkowski, dla którego były to w ogóle pierwsze minuty na włoskich boiskach.

Kolejne pełne spotkanie rozegrał w barwach Napoli Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski nie zaliczył tym razem ani asysty ani nie zdobył bramki, lecz ma powody do zadowolenia, bowiem jego drużyna wygrała 2:0 z Sampdorią . Na drugim biegunie są Bartosz Bereszyński i Karol Linetty, czyli nasza dwójka „genuejczyków”. Sampdoria przegrała swój trzeci mecz w tym sezonie, jest na przedostatnim miejscu w tabeli i ma najgorszy bilans bramkowy 1-9. Obaj Polacy w rywalizacji z Napoli zagrali pełne 90 minut. Arkadiusz Milik wciąż nie wyleczył kontuzji i nie znalazł się w kadrze meczowej.

Znacznie lepiej w tym sezonie wygląda ekipa SPAL, w której występuje aż trzech polskich piłkarzy. Niepodważalne miejsce w składzie ma Thiago Cionek, który również w wygranym starciu z Lazio Rzym 2:1 zaliczył pełne 90 minut. Swój debiut w barwach gospodarzy zaliczył Arkadiusz Reca. Lewy obrońca reprezentacji wystąpił na „wahadle” i co by tu nie powiedzieć, zagrał bezbarwnie. Nie wyróżnił się niczym szczególnym i zszedł z boiska w 62. minucie. Bartosz Salamon znalazł się poza kadrą meczową z powodu kontuzji.

„Polski” pojedynek odbył się w niedzielny wieczór, gdzie Hellas Verona podejmował AC Milan. W barwach gospodarzy od początku zagrał Mariusz Stępiński, lecz z pewnością nie zaliczy swojego debiutu w nowej drużynie do udanych. Już w 11. minucie były piłkarz Chievo otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Przewagę liczebną mediolańczykom udało się wykorzystać dopiero w drugiej połowie. Wtedy też to z rzutu karnego do bramki Hellasu trafił Krzysztof Piątek, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie. Oprócz tego napastnik reprezentacji Polski w protokole sędziego zapisał się żółtą kartką. W barwach przegranych cały mecz na ławce rezerwowych spędził Paweł Dawidowicz. Milan wygrał 1:0 i zanotował komplet punktów.

90 minut w zespole Bologny już tradycyjnie zagrał Łukasz Skorupski. Drużyna Polaka zwyciężyła na wyjeździe 4:3, a nasz bramkarz wydatnie się do tego przyczynił. Mimo puszczenia trzech bramek , były piłkarz m.in. Górnika Zabrze zanotował 4 skuteczne interwencje.

Łukasz Teodorczyk (Udinese Calcio), Filip Jagiełło (Genoa) oraz Sebastian Walukiewicz (Cagliari) poczynania swoich drużyn oglądali z perspektywy ławki rezerwowych.