REKLAMA

Wojskowe Zakłady Inżynieryjne w Dęblinie mają nowego prezesa. Został nim znany były poseł PIS-u 42-letni Łukasz Zbonikowski. Spółka należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a ta z kolei nadzorowana jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Wojskowe Zakłady Inżynieryjne produkują oraz remontują sprzęt, który dostarczany jest do polskich i zagranicznych sił zbrojnych. Łukasz Zbonikowski jest byłym parlamentarzystą z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W Sejmie RP zasiadał aż 14 lat. Jego przygoda z partią rządzącą skończyła się w 2019 roku, kiedy to nie został przez nią poparty w wyborach do Senatu. Postanowił spróbować własnej inicjatywy, zakładając komitet o nazwie Patrioci i Samorządowcy. Nie udało mu się osiągnąć jednak celu, a dodatkowo został usunięty z szeregów PIS-u.

O byłym pośle PiS było głośno, nie tylko we Włocławku, ze względu na tzw cypryjską aferę z wózkami golfowymi z 2008 roku, gdzie wspólnie z innym posłem z PiS – Karolem Karskim mieli uszkodzić sprzęt, a także ze względu na burzę wokół byłego już małżeństwa posła, gdzie żona Monika Zbonikowska, zarzucała Łukaszowi Zbonikowskiemu znęcanie się fizyczne i psychiczne nad nią.

Jakiś czas temu gościliśmy u siebie Łukasza Zbonikowskiego. Jeżeli chcecie posłuchać co miał ciekawego do powiedzenia to zapraszamy do wysłuchania wywiadu

Zdjęcie pochodzi z FB Łukasza Zbonikowskiego

Żródło:Media