REKLAMA

W Teatrze – Baj Pomorski i… Calineczka

Mała dziewczynka, Calineczka, wyrosła z ziarenka, które dostała jej mama od czarownicy ponieważ sama nie mogła mieć dzieci. Pewnego dnia Calineczkę porwała Ropucha, która chciała aby poślubiła jej syna… Nie została żoną syna Ropuchy ponieważ porwał ją Żuk i zabrał do swego królestwa… Po pewnym czasie trafiła do Myszki, która chciała ją zeswatać z Kretem, od której uciekła na grzbiecie Jaskółki aż do ciepłych krajów gdzie poznała Króla Kwiatów…
To tylko błyskawiczny skrót bajki przedstawiającej Historię Calineczki, którą na włocławsksiej scenie zaprezentują aktorzy Teatru Baj Pomorski w Toruniu.

Sceniczny świat Calineczki to wielka księga, z której wyłaniają się kolejne miejsca przygód bohaterki. Nad światem tym panują aktorzy-animatorzy lalek. Ich dowcipne zachowania, komentarze, a niekiedy spory nadają przedstawieniu dodatkowy walor teatralny.
Historia Calineczki to ciepła opowieść z piękną scenografią i piosenkami budującymi baśniową aurę przedstawienia. Spektakl otrzymał Nagrodę Główną Kryształowego Andersena oraz nagrody za rolę aktorską, scenariusz, scenografię i muzykę na I Festiwalu Widowisk dla Dzieci i Młodzieży Na ziarnku grochu w Krakowie (2003 r.)

Przedstawienia wystawiane będą w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne.

W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 Widzowie zobowiązani są do wypełnienia obowiązków wynikających ze stosownych przepisów prawa powszechnie obowiązującego oraz Regulaminu Teatru wydanego w tym zakresie, w szczególności zobowiązani są do zakrywania ust i nosa w trakcie całej imprezy.

Historia Calineczki
18 października 2020 r. godz.10.00 i 12.00

Autor: Hans Christian Andersen, Reżyseria: Agnieszka Niezgoda i Jacek Pietruski,
Scenografia: Małgorzata Mikielewicz, Choreografia: Izabela Gordon-Sieńko,
Muzyka: Tomasz Kamiński,
Występują: Agnieszka Niezgoda, Marta Parfieniuk-Białowicz, Jacek Pietruski,

Przedstawienie wystawiane będzie w dniu 18 października 2020 r. dwukrotnie w ramach cyklu „Niedzielne Spektakle Familijne” (godz. 10.00 i 12.00).

Cena biletu: 
*PARTER – Normalny 25 zł, Ulgowy 20, Rząd XVIII 20 zł
*BALKON – 15 zł