REKLAMA

Niemal od początku do końca prowadzili i tego liderowania nie oddali już do końca. Emil Kazanecki i Dominik Wieczyrski pozostali niepokonani w Chalińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Plażowej i zasłużenie zwyciężyli.

Ostatni weekend nie przyniósł już większych emocji. Wszystko to przez wycofanie się przed finiszem rozgrywek pary Cezary Jaks/Michał Rowicki. Kontuzja tego pierwszego i brak czasu na znalezienie partnera zastępczego sprawiły, że tabela wywróciła się nieco do góry nogami.

Niemniej pozostałe mecze nie były bez znaczenia. W sobotę  tj. 29 sierpnia miały zostać przeprowadzone pozostałe trzy spotkania. Na początek po bardzo wyrównanej, trzysetowej walce Jarosław Łykowski występujący w parze z Kacprem Balcerowskim ulegli Przemysławowi Nakonowskiemu i Łukaszowi Zabłotowiczowi. Ten wynik oznaczał, że młodszy wiekowo duet w tabeli uplasował się na drugiej pozycji. Dla Zabłotowicza i Nakonowskiego było to z pewnością uhonorowanie bardzo udanego sezonu.

Niebagatelne znaczenie dla układu tabeli miało spotkanie pomiędzy Emilem Kazaneckim i Dominikiem Wieczyrskim a Rafałem Walterem i Michałem Gabarskim. W przypadku zwycięstwa 2:0 tych drugich, tytuł mogli wywalczyć bracia Przemysław i Mateusz Sztuczka lub Nakonowski i Zabłotowicz. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Wieczyrski i Kazanecki potwierdzili swoją sportową klasę w pełni dominując swoich przeciwników i wygrywając w dwóch setach do 8 i do 10.

W związku z powyższymi wynikami i niemożnością zmian w tabeli para Sztuczka/Sztuczka zrezygnowała z rozgrywania swojego ostatniego meczu i w tej sytuacji został przyznany walkower na korzyść Patryka Pączka i Patryka Leśniewskiego.

Wręczenia pucharów i medali dla trzech najlepszych duetów Ligi dokonał Dyrektor Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki Łukasz Wasilewski oraz prezes Gamy Volley Chalin Jarosław Łykowski. Puchary i medale zostały ufundowane przez DCSiT.

Wyniki ostatniego weekendu:

Rohde/Kuczmarski – Chłopecki/Markowski 0:2 (17:21, 20:22)

Walter/Gabarski – Łykowski/Balcerowski 0:2 (12:21, 14:21)

Nakonowski/Zabłotowicz – Łykowski/Balcerowski 2:1 (21:14, 16:21, 15:10)

Walter/Gabarski – Kazanecki/Wieczyrski 0:2 (8:21, 10:21)

Sztuczka/Sztuczka – Pączek/Leśniewski 0:2 (0:21, 0:21)

Końcowa tabela CALPSP: