fot.Dwight-Coleby-Twitter
REKLAMA

Spełniły się marzenia kibiców Anwilu. W składzie Rottweilerów od początku sezonu będzie mocny podkoszowy spełniający oczekiwania wielu fanów niebiesko-biało-zielonych. Dwight Coleby to typowy podkoszowy dominator. 27 – latek pochodzący z Bahamów w zeszłym sezonie występował na zapleczu tureckiej ekstraklasy gdzie w ekipie Merkezefendi notował średnio 12,4 punktu i 9,8 zbiórki. W przeszłości grał chociażby w mocnym Banco di Sardegna Sassari we Włoszech. Jak transfer ocenia trener:
,,Klasyczny podkoszowy. Walczący, zaangażowany w grę w obronie, lubiący dominować bliżej obręczy, ale nie ograniczający się tylko do gry pod koszem. Ma naprawdę dobry rzut jak na centra i na pewno to wykorzystamy. Widziałem mecze, w których dobrze radził sobie zarówno przeciwko ciężkim, większym centrom, jak i tym bardziej mobilnym” powiedział Frasunkiewicz dla kkwloclawek.pl

Transfer środkowego oznacza pożegnanie z Austinem Davisem, któremu kończy się miesięczny okres próbny. Try Out Amerykanina dawał obopólną korzyść zarówno dla zespołu jak i dla samego gracza. Co prawda zawodnik pokazał się z dobrej strony podczas sparingów jednak nie był w stanie dać zespołowi tyle ile oczekuje się od gracza pierwszej piątki. Z tego względu klub zdecydował się na zakontraktowanie Colby’ego. Jak do sprawy zmiany centra odnosi się klub:
,,Dwa tygodnie obserwacji składu skłoniły nas do podjęcia decyzji o konieczności przeprowadzenia zmiany na pozycji centra. Austin Davis wykonał dobrą prace na treningach oraz w meczach sparingowych, ale uznaliśmy, że konieczne będzie wzmocnienie strefy podkoszowej bardziej doświadczonym graczem. Dwight Coleby to koszykarz, który sukcesywnie buduje swoją markę w Europie. Grał w solidnych ligach, notując tam bardzo dobre statystyki” powiedział Prezes Lewandowski dla kkwloclawek.pl

Ciekawostką jest, że Coleby będzie drugim zawodnikiem z Bahamów, który reprezentował barwy Anwilu. Przed sezonem 2015/2016 przymierzany do gry był podkoszowy Zane Knowles, który ostatecznie nie przeszedł okresu próbnego.

Skład Anwilu wygląda następująco:

PG: Kamil Łączyński, Jonah Mathews 
SG: Kyndall Dykes, Sebastian Kowalczyk, Marcin Woroniecki
SF: James Bell, Marcin Bojanowski
PF: Luke Petrasek, Alex Olesinski, Rafał Komenda
C: Dwight Coleby, Szymon Szewczyk


Z drużyną trenuje również 16-letni Jakub Bęben wychowanek TKM-u. Ważny kontrakt z klubem posiada Ivan Almeida jednak kontrakt ma zostać rozwiązany o czym 8 lipca na klubowej konferencji poinformował prezes Lewandowski.


W nowym sezonie klub będzie występować w European Nord Basketball League ( ENBL ) o czym jako jedyni jeszcze w czerwcu informowaliśmy TUTAJ Niestety udział w ENBL nie gwarantuje możliwości zgłoszenia do składu PLK dodatkowego zawodnika zagranicznego jak ma to miejsce dla zespołów uczestniczących w rozgrywkach EuroCup, BCL, Fiba EuropeCup oraz VTB.