REKLAMA

W środę 18 sierpnia odbyły się wybory na nowego prezesa PZPN. Zgodnie z ostatnimi przewidywaniami wygrał je Cezary Kulesza, były prezes Jagiellonii Białystok. Kulesza, zgodnie z przewidywaniami, wygrał zdecydowanie, otrzymując aż 92 głosy. Jego rywal w walce o funkcję prezesa Marek Koźmiński dostał 23 głosy.

Cezary Kulesza od 2008 roku w Jagiellonii Białystok pełnił funkcję doradcy ds. sportowych i prokurenta. Później został członkiem zarządu. W styczniu 2010 roku został powołany na stanowisko prezesa. Na początku czerwca 2021 roku zrezygnował z tej funkcji i zdecydował się kandydować na prezesa PZPN.

W czasie prezesury Kuleszy „Jaga” odnosiła największe sukcesy w swojej historii. To m.in. dwa wicemistrzostwa Polski i zdobycie Pucharu Polski. Klub wypromował także wielu reprezentantów Polski, m.in. Kamil Grosicki, Michał Pazdan, Jacek Góralski i Karol Świderski.

Od 2012 roku Kulesza zasiadał w zarządzie PZPN, a w kolejnej kadencji (od 2016) został wiceprezesem ds. piłkarstwa profesjonalnego. Był ostatnio również wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A.

Podczas zjazdu, delegaci przez aklamację wybrali ustępującego szefa PZPN Zbigniewa Bońka na honorowego prezesa federacji.