REKLAMA

,,Cieszyński Książę” zawalczy o tytuł!!!

Z soboty na niedzielę odbędzie się gala  #UFC 253, na której polski wojownik, Jan Błachowicz stanie do mistrzowskiej walki z Dominickiem Reyesem. Historyczna walka o pas wagi półciężkiej zapowiada się elektryzująco. Szef Federacji UFC, Dana White wierzy , iż Błachowicz z Reyesem zapewnią kibicom widowisko na najwyższym poziomie. Dodał również, że: ,,Dobrze słyszeć, że to najważniejsza walka dla polskiego MMA”.  Ba, jak sam jeszcze nadmienił – ,,Minęło już dużo czasu od ostatniej walki o pas wagi półciężkiej, którą zdominował Jon Jones. Teraz zobaczymy dwóch młodych rywali, którzy stoczą walkę o ten tytuł. Jestem bardzo podekscytowany. Z pewnością będzie to świetny pojedynek, bo zmierzą się w nim utalentowani zawodnicy. Zatem, niech wygra lepszy”.

Jan ma na koncie 9 wygranych przez poddanie i 7 przez nokaut. Polak wygrał 7 z ostatnich ośmiu pojedynków i jest jednym z najlepszych półciężkich na świecie. Polski fighter w ostatnich walkach pokonał trzech innych twardzieli, najpierw odprawił Luke’a Rockholda, któremu złamał szczękę kończąc pojedynek w drugiej rundzie. W następnej walce wygrał z Ronaldo Souzą na punkty, natomiast Coreya Andersona znokautował już w pierwszej odsłonie boju. Były mistrz KSW ostatni swój pojedynek przegrał z Thiago Santosem.

Przejdźmy teraz do oponenta polskiego zawodnika, Dominicka Reyesa. 30-latek z Kalifornii twierdzi, że w oczach Błachowicza widział słabość – ,,w jego oczach widziałem moją wygraną przez nokaut”.  ,,Dewastator” jest faworytem u bukmacherów przed starciem z ,,Cieszyńskim Księciem”. Reyes już raz miał okazję walczyć o pas (8 lutego), ale po kontrowersyjnej opinii sędziów przegrał tą walkę na punkty z Jonem Jonesem. Rywal Jana Błachowicza, może się pochwalić rekordem (12 – 1). 

Gala UFC 253 będzie transmitowana z soboty na niedzielę w Polsacie Sport. Zaś, pojedynek Reyes vs Błachowicz powinien rozpocząć się około godziny 5:30. Trzymajmy kciuki za naszego wojownika!