REKLAMA

Autor: Andrzej Szaradowski

Amerykanin był z pewnością jednym z najlepszych zawodników w Polskiej Lidze Koszykówki, dlatego też postanowiłem sprawdzić jak radzi sobie była gwiazda Anwilu w lidze ACB. Do tej pory Tony Wroten w lidze Endesa – rozegrał 4 mecze. Najlepiej zaprezentował się w debiucie przeciwko Realowi Madryt. Wtedy to, jego nowa drużyna (Joventut Badalona) sensacyjnie pokonała ,,Królewskich” w stolicy Hiszpanii. Ex Anwilowiec zanotował wówczas 13 punktów (5/9 za 2, 1/2 za 3 oraz zaliczył 5 asyst i 3 zbiórki.

Kolejny mecz to już niestety przegrana. Zespół z Badalony niespodziewanie został ograny na własnym parkiecie przez Fuenlabradę (przedostatnia drużyna w lidze). Tony w tym meczu zdobył 8 punktów. Jednym słowem wypadł słabo, ponieważ 3/9 z gry mówi samo za siebie. W następnej kolejce ligowej przeciwko ekipie z Teneryfy, były gwiazdor NBA uzbierał 13 oczek. Ale podobnie jak w poprzednim meczu, Joventut to spotkanie przegrał (96:90), a Tony znowuż nie zachwycił…  4/11 z gry i 5/9 za 1 nie wygląda imponująco!  W miniony weekend zespół Amerykanina zanotował kolejną porażkę, tym razem z drużyną z Malagi, a były Rottweiler rzucił 11 punktów. Unicaja wygrała pewnie to spotkanie (+15), dodam jeszcze, że w tym meczu 18 punktów rzucił Adam Waczyński. 

A jak będzie wyglądać dalsza seria gier w wykonaniu byłego gracza Włocławskiego klubu ?! To jest bardzo dobre pytanie… 4- bo jak się okazuje, może to być niezależne od niego…  

Wszelkie decyzje odnośnie dalszych rozgrywek w lidze, będą podejmowane na podstawie rozwoju Epidemii Corona-Virusa COVID–19. Władze ligi ogłosiły, że najbliższe dwie kolejki zostaną przełożone. 24 kolejka miała odbyć się 14 i 15 marca, ale w obecnej sytuacji, spotkania te przeniesiono na kwiecień (od 7 do 10). Zaś 25 seria gier z 21 i 22 marca, ma zostać rozegrana w dniach 21-23 kwietnia.