REKLAMA

Autor: Karolina Klimecka

Nowy rok, nowe możliwości, „starzy” włocławscy i podwłocławscy politycy…

Ostatnio w „internetach” wybuchła afera z polskimi celebrytami, którzy mieli się zaszczepić jako jedni z pierwszych, nie należąc do grupy zero. We włocławskim szpitalu jest ponoć podobnie – odsetek zaszczepionych pracowników administracji o wiele przewyższa personel medyczny, który jest na tzw. pierwszej linii frontu. W sumie rozumiem ideę. We włocławskim szpitalu nie będą już zamykać oddziałów. Od teraz w razie braku personelu medycznego z powodu zachorowania na covid-19, kroplówki podłączać będzie „Pani Wiesia” z działu kadr.

Radna Katarzyna Zarębska opublikowała zdjęcie z sesji Rady Miasta. Na zdjęciu razem z uśmiechniętą radną Zarębską, stoi również uśmiechnięta radna Ewa Szczepańska. Zdjęcie zostało zatytułowane „Na dzisiejszej sesji RM został przyjęty Budżet Miasta na 2021r.” Powiem Wam, że w sumie to zastanawiam się czemu te uśmiechy. Czy to z tego powodu, że ktoś robi zdjęcie i trzeba się uśmiechnąć? Powodem raczej nie jest budżet i deficyt na ponad 100 milionów złotych plus zadłużenie miasta na „paręset” baniek?

Zastanawialiście się kiedyś od czego wzięła się nazwa „sesja”, odnosząca się do sesji rad miast? We Włocławku z pewnością od ilości zdjęć, czyli sesji, jaką robią sobie nasi lokalni polityczni „celebryci”. Radny Janusz Ziółkowski to chyba nawet bardzo lubi te „sesje”. Jak widzicie poniżej, załapał się aż na dwa zdjęcia. Zastanawia mnie, po której stronie politycznej barykady jest? Wydawałoby się, że powinien być bezstronny, bo ani z listy SLD ani z listy PO nie startował. Może to już przymiarki do przyszłych wyborów? Na której liście mu będzie lepiej? Raczej już nie na bezpartyjnej …

Zdjęcie z FB Urząd Miasta Włocławek
Zdjęcie z FB Urząd Miasta Włocławek

Być może nie tylko lans przyświeca naszym lokalnym politykom na takich sesjach. Być może rzeczywiście podejmują konstruktywne rozmowy, jak zatytułowała poniższe zdjęcie radna Ewa Szczepańska. Najbardziej zastanawia mnie, co z tych konstruktywnych rozmów wyszło dla Włocławka, bo tu ewidentnie na zdjęciu wygląda, że „wyszedł” jakiś interes partyjny.

Ostatnio zawitałam na stronę facebookową Gminy Włocławek. Muszę stwierdzić, że tam to mają „problemy”. Na przykład zastanawiają się czy na Sylwestra wybrać oglądanie Polsatu czy TVP2. Szkoda, że u nas w mieście aż takich problemów nie ma. U nas można wybierać np. między przejechaniem przez dziury na tamie lub na moście.

Brak problemów w Gminie Włocławek to zapewne zasługa Pani Wójt Magdaleny Korpolak-Komorowskiej. Już dawno nie widziałam takiej ilości podziękowań za sprawne działanie (z góry przepraszam za ilość zdjęć, ale musiałam 😛 ) Pytanie, kiedy nasze miasto „podziękuje” Pani Wójt za remont starej hali OSiR? Mija 2,5 roku od czasu zakończenia remontu, a hala jeszcze „nie odebrana”. Aby odebrać halę potrzebny jest remont po remoncie, który będzie kosztował mieszkańców jakieś dwie „bańki”. To się dopiero nazywa „sprawne” działanie – z pewnością na rzecz wykonawców i podwykonawców.

Ostatnio zaskoczył mnie radny PiS Janusz Dębczyński. Opublikował zdjęcie, pod którym podpisał, że niepodnoszenie opłat za korzystanie z cmentarzy przez Prezydenta Marka Wojtkowskiego, to m.in. z obawy przed miażdżącą opinią radnych PiS. Ja myślałam, że włocławska opozycja to „ani me, ani be, ani kukuryku”, a tu raczej megalomania do „n-tej” potęgi.

I na koniec dzisiejszego felietonu jeszcze parę słów o Panu Prezydencie Marku Wojtkowskim, bo ile jest wart ten felieton bez chociażby słowa o jego osobie. Pan Prezydent opublikował ostatnio zdjęcia, na których przekazuje niespożyte jedzenie z wigilii na rzecz potrzebujących. Kiedyś były policzki wołowe modne w restauracjach, a teraz modne są na wigilię sałatki z paluszków krabowych. Człowiek przez tą pandemię się jednak kulinarnie uwstecznia. Ja zatrzymałam się na kapuście z grochem i smażonym karpiu.

Zdjęcia pochodzą ze strony Marek Wojtkowski Prezydent Włocławka

I na koniec – znajdź dwie różnice:

Na zdjęciu Premier Mateusz Morawiecki źródło: Internet
Źródło: Marek Wojtkowski Prezydent Włocławka

Kurtyna!