Felieton polityczny
REKLAMA

Autor: Karolina Klimecka

Panie, co tam we włocławskiej polityce słychać? Ano, panie wiosna idzie, trzeba porządki robić.

Pan Prezydent Marek Wojtkowski postanowił ostatnio zaspamować Facebooka, o czym informowali mnie przeróżni znajomi. Wydaje się, że rozpoczął krucjatę PR’ową, która ma na celu ocieplenie jego, nadszarpniętego poprzez ostatnie różne działania, politycznego wizerunku.

Pan Prezydent ze względu na nadchodzącą wiosnę rozpoczął od postu promującego rowery miejskie. Wielu włocławian w komentarzach na różnych forach proponowało włodarzowi, aby pojeździł sobie po ulicy Lipnowskiej. Tam asfalt wygląda jak prawdziwy ser szwajcarski. Gdyby nasz włodarz się zdecydował, proponuję do tej trasy zmianę siodełka. Standardowe w rowerach miejskich raczej tej drogi nie wytrzymają.

Fot. Tomek Gołębiewski, FB
Fot. Tomek Gołębiewski, FB

Kolejnym posunięciem na stronie było publikowanie kilka razy dziennie postów, co chyba do tej pory nie zdarzyło się na fanpage’u włodarza. Zwróciłam ponadto uwagę na jeden ważny szczegół. Osoba, która publikuje posty na jego facebookowej stronie zbyt często podgląda jego politycznego (koalicjanta/rywala?), czyli Krzysztofa Kukuckiego. Można nawet powiedzieć, że te dwa profile, poza twarzami, nie będą się zaraz niczym różniły.

Idzie wiosna i ludzie wymeldowują się z Włocławka. Ostatnio jeden z miejskich portali podał informację, że liczba osób zameldowanych w naszym mieście, z roku na rok, spada. Różnica pomiędzy 2019 a 2020 wynosi już 1700 osób na minusie i zbliża się nieubłaganie do liczy stu tysięcy osób. Czy jest się czego bać? Oczywiście. Szczególnie muszą się bać radni, bo pewnie jeden będzie musiał się pożegnać ze „stołkiem”. No i wreszcie nie będziemy mogli się pochwalić, że mieszkamy w mieście powyżej 100 tysięcy. To kto jeszcze nie zrobił porządku ze swoim meldunkiem?

Ergopower postanowiło na wiosnę zrobić porządki w swoich relacjach z miastem w zakresie spalarni słomy. Zapewne myśleliście Państwo, że już jest po temacie? Ja też tak myślałam. Do niedawna. Okazuje się, że Ergopower nie zapomniało o nas i wysłało list do Pana Prezydenta i radnych. Firma poinformowała w nim m.in., że energia mogła być tańsza. Wspomniała też o tym, że Pan Prezydent życzył sobie 3 miliony darowizny przez okres 10 lat na rzecz miasta. Uważacie, że tylko na listach się skończy? Ja myślę, że skończy się na wzroście opłat za ciepło, bo ktoś za proces sądowy będzie musiał zapłacić. Kto z Państwa liczył na mniejsze opłaty do MPEC ręka w górę!

Pan Prezydent Marek Wojtkowski obchodził ostatnio urodziny. Nie trafnie z datą jego jubileuszu przypadła sprawa w sądzie z jednym z byłych włocławskich polityków. Na nieszczęście Pana Prezydenta sprawa, z doniesionych mi informacji, nie zakończyła się po jego myśli. Czy i kiedy będzie przepraszał? Poczekamy, zobaczymy. Z pewnością to jeszcze nie koniec, bo druga sprawa w toku…

No i na koniec kolejna „dobra” informacja dla mieszkańców Włocławka i okolic. Znowu znajdujemy się w rankingach i to na wyjątkowym miejscu bo ostatnim. Jak podaje jeden z portali „Najgorsza sytuacja na rynku pracy w woj. kujawsko-pomorskim jest w regionie włocławskim”. Wynika to ponoć z ubiegłorocznych obliczeń GUS. Powiem szczerze, że do tej pory nie zauważyłam, żeby na którymś politycznym profilu naszych włocławskich i „podwłocławskich” polityków była taka informacja. Raczej cud, miód i wielkie sukcesy…

Do spisania za tydzień!