Felieton polityczny
REKLAMA

Autor: Karolina Klimecka

W tym tygodniu pogoda dała się we znaki całemu miastu. Takiej sytuacji na włocławskich ulicach dawno już nie było. Burze nie oszczędziły Włocławka, a sprzątanie tego, co pozostało po ich przejściu, zajmie miastu zapewne dużo czasu.

Dowodem na to, że miasto słabo sobie radzi ze sprzątaniem po nawałnicach może być odwołany V Bieg po życie, który miał odbyć się wczoraj. Organizator dowiedział się o całej sytuacji na chwilę przed piątkowym zamknięciem urzędu. Okazuje się, że chyba nie było właściwej osoby do poinformowania go o tym, że bieg się nie odbędzie z tego powodu, że zamknęli park Sienkiewicza. Można nadmienić również, że zapewne nie było też właściwej osoby do poinformowania organizatorów cyklicznego biegu sobotniego, który nota bene odbył się bez przeszkód właśnie na terenie Parku Sienkiewicza, że bieg odbywać się nie powinien.

Moda na fajans we Włocławku trwa na dobre i ja się z tego powodu bardzo cieszę! Dowodem na to jest chociażby ostatnia stylizacja, którą zaprezentowała wiceprezydent Domicela Kopaczewska na swoim Facebooku. Powiem szczerze trafia w mój gust i podoba mi się bardziej niż twarz posła Terleckiego na koszulce posłanki Borowiak. Może gdyby na koszulce z podobizną posła były wzory fajansowe nie byłoby tak modowo źle i włocławianie by wybaczyli, bo to zawsze „promocja” Włocławka by była…

Włocławscy włodarze wzięli ostatnio udział w Kujawsko-Pomorskiej Radzie Regionu w Ostromecku. Jeżeli taki poziom energii, mocy i zaangażowania, jak na załączonym zdjęciu poniżej, towarzyszy im w wypełnianiu codziennych obowiązków służbowych, to ja już teraz wiem czemu tak ciężko u nas z ogarnianiem tematów poburzowych. Może na następny raz warto rozważyć kwestię zakupu do Urzędu Miasta Redbulla? Redbull przecież dodaje skrzydeł.

Mam kiepską wiadomość dla mieszkańców Włocławka. Dzisiaj poinformowano mnie, że w najbliższym czasie zamkniętych zostanie najprawdopodobniej kilka oddziałów w jedynym w naszym mieście szpitalu. Powodem zamykania oddziałów ma być nic innego jak brak kadry lekarskiej. Wynika to z tego, że jest problem w porozumieniu się lekarzy z dyrekcją szpitala. Najbardziej zastanawiające jest jednak to, za co ostatnio Pani Dyrektor Karolina Welka otrzymała nagrodę z rąk Pana Marszałka Piotra Całbeckiego? Może za te zamykane oddziały właśnie!? Co mogę powiedzieć w tym momencie? „Pacjencie lecz się sam”!

Czy w naszym mieście może wypłynąć na wierzch wkrótce skandal z podsłuchami? Doniesiono mi, że w jednym z włocławskich urzędów/wydziałów znaleziono ponoć trzy podsłuchy. Z przekazanych mi informacji wynika, że tak dobrze zbierały głosy, że podsłuchujący wiedzieli nawet rzeczy z życia prywatnego podsłuchiwanych. Nie moi Drodzy, to ponoć nie CBA, ABW, CIA czy FBI, choć należało by właśnie ich podejrzewać. Wynika z tego, że mamy lokalne służby podsłuchujące… Strzeżcie się, co mówicie!

Wychodząc lekko poza granice miasta i udając się do Gminy Włocławek muszę powiedzieć, że informowana jestem przez zaniepokojonych mieszkańców tych terenów o sytuacji, która ma właśnie tam miejsce. Ponoć, moi Drodzy, nie jest tak kolorowo i pięknie jak to jest przedstawiane na stronie facebookowej promującej te tereny. Urzędnicy nie przedstawiają się z nazwiska, do obywateli przez telefon: „słucham, czego tam”,”rzucają” słuchawkami, a gmina kończy się dla rządzących na Smólniku. To może w tym Włocławku nie mamy co narzekać? Jeszcze nie słyszałam, żeby włocławski urzędnik rzucił słuchawką. Ufff…

I na koniec pocztówka z Urzędu Miasta. Zdjęcie piękne, nie ma co dyskutować. Jednak jak to sprawnie skwitował jeden z mieszkańców: „Wiele ludzi bez prądu, bez wody, piwnice pozalewane, drzewa połamane, a Urząd Miasta sobie pocztówki wysyła”… Nie pozostało więc nic innego, jak przypomnieć sobie słowa piosenki „Ludzie listy piszą”: „Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone (…) Ludzie listy piszą nawet w małej wiosce, Listy szare, białe, kolorowe…