REKLAMA

Kolejny tydzień i kolejny raz „zaglądam do internetu” i widzę posty radnych, prezydentów, „polityków” różnej maści i wiecie odnoszę wrażenie, że Włocławek to miasto sukcesu, że Włocławek jest skazany na sukces. Czy Wy też tak macie? Tylko wiecie, o jednym należy pamiętać, że sukces może być po warszawsku i może być po włocławsku, i uwierzcie mi to nie to samo i nawet prawie nie to samo ( a jak prawie nie to samo to po co przepłacać i po co wybierać, polityków na których miasto nie stać, bo za dużo kosztują ? 😉 ).

Ostatnio odbył się trzeci przetarg ( powtarzam TRZECI 🙂 ), w którym wreszcie wyłoniono wykonawcę przejścia podziemnego na Zazamczu. I władze miasta ogłaszają sukces! Wow! Trzeci przetarg się udał, ufff! Został wybrany wreszcie wykonawca, i nawet zaproponował mniejsze pieniądze, niż poprzedni zgłaszający się do przetargów! I inwestycja będzie wykonana przez wykonawcę szybciej, niż zakładają warunki. Pytanie zasadnicze, czy błędów w specyfikacji Szanowna Władzo nie zrobiliście? Czy wszystko jest zgodnie z przepisami prawa i pozwoli na właściwą realizację tej inwestycji? Bo, aż się boję na samą myśl o tym sukcesie 😛

Bo wiecie Drodzy Czytelnicy to, że przetarg został wygrany, to nie koniec bajki i nie początek sukcesu. Mieliśmy ostatnio taki przetarg, gdzie okazało się, że chwilę po wyłonieniu wykonawcy są błędy i to takie, że nie będzie można działać zgodnie z przepisami prawa. I co zrobiła nasza Szanowna Władza? Wiecie czy nie wiecie? Aneksowała umowę i dołożyła wykonawcy kasy na realizację zgodnie z przepisami prawa, bo biedny już tyle pracy i energii włożył. Pytanie, ile takie działanie naszej władzy miasto kosztowało 😉 ?

Ale teraz się pewnie zastanawiacie co to za przetarg? A no taki przetarg, który dotyczy takich mieszkań, których cena za metr kwadratowy jest większa od cen proponowanych przez lokalnych deweloperów na rynku komercyjnym. Przetarg dotyczący inwestycji, gdzie przyjmowane są wnioski na możliwość komunalnego zajęcia mieszkania w sytuacji, gdy do zakopania kamienia węgielnego zostało jakieś 100 milionów lat świetlnych. Moi Drodzy Czytelnicy, te mieszkania będą prawie w cenie tych, które można kupić w Gdańsku czy Gdyni. No i niech ktoś mi teraz powie, że Włocławek to nie miasto sukcesu?!

Ostatnio, któryś z radnych wstawił zdjęcia z sesji rady, które podpisał, że radni w trakcie sesji Rady Miasta, pracują dla dobra obywateli. I ja Panie radny rozumiem, że na ten włocławski sukces, który się teraz dzieje, też? Po Waszych minach na zdjęciach tak to wygląda – wszyscy zaczytani, uśmiechnięci, szczęśliwi! Jakbyście byli radnymi z Warszawy i autorami warszawskiego sukcesu, a tu niestety tylko włocławski!

W zeszłym tygodniu odbyła się gala przedsiębiorców w Brześciu Kujawskim. Fajnie, że takie imprezy organizują w Brześciu, bo u nas Pan Prezydent Marek Wojtkowski zaprzestał organizować wszystkich tych, co miały miejsce. Wiecie, co do przedsiębiorców, to się nie dziwię, bo uciekają do Brześcia (stąd oni mogą takie imprezy organizować), ale chociażby taki Bal Sportowca? Panie Prezydencie, czyżby sportowcy też się wyprowadzali do tej miejscowości?

Ale, żeby nie było, że się czepiam tylko Włocławka w sytuacji gdy myślę, że coś jest kiepsko zorganizowane gdzie indziej, muszę się doczepić do Brześcia. Panowie rządzący z Brześcia, oglądałam zdjęcia z tej Waszej „gali” i muszę powiedzieć, że trochę nazewnictwo imprezy pomyliliście. Tak „gale” nie wyglądają. Może nigdy nie byliście na gali, a może macie kiepskich organizatorów – czyżby z Włocławka?

No i Pan Prezydent przemawiający na końcu, w trakcie trwania „gali”- mówią, że ostatni będą pierwszymi, ale chyba nie w tym przypadku. Brześć może gali nie umie organizować, ale inwestorów, za grubą kasę, potrafi ściągać, a nam się wydaje, że to my – Włocławek – jesteśmy miastem sukcesu, bo oddadzą paręset metrów drogi w terminie! Panie i Panowie z włocławskiej sceny politycznej należałoby tu rzec – sukcesu uczcie się od Brześcia – byleby tylko nie organizacji „gal”.