W poniedziałek zamknęli jedno z przejść na moście dla pieszych, bo niebezpiecznie. Mieli już to zrobić w sierpniu, takie szepty na mieście słychać, bo też było niebezpiecznie wtedy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Dobrze, że chociaż teraz zamykają, ufff! Drodzy mieszkańcy – władza martwi się o wasze bezpieczeństwo i zdrowie. Miesiąc im zajęło rozstawienie znaku i wydanie odpowiednich decyzji czy wniosków. Sprawnie działają panie i panowie.

Ostatnio zwrócili się do mnie mieszkańcy ul. Suszyckiej – jak ktoś nie wie – jest to droga na Zawiślu – ma pewnie ze 120 numerów. No i jak się okazuje od 12 lat walczą o zrobienie czegoś, co im drogę przed domami będzie przypominać. 12 lat. A tu pojawia się ulica Figowa ( też Zawiśle), 5 domów chyba i będzie robiona. No tłumaczy mi władza, że to inne drogi itp., itd. Panowie… Dwunastu lat nic nie tłumaczy.


Panowie dzielą i rządzą. Rządzą i dzielą. I wczoraj na sesji rady podzielili znowu MZUKiD. Jaki cel? Czy cel jest ważny? Ja bym się najpierw zapytała jakie koszty? Kolejni dyrektorzy, sekretarki, rachunki etc. Już obywatele zakłady stawiają kto zostanie dyrektorem. Można mieć mocno zakrapiany alkoholowo weekend jak się wygra, bo jedno nazwisko jest mocno obstawione. DddddddddChhhhhhhhhhh! Może też się założę? Idzie weekend w końcu!

Oglądaliście wczoraj briefing Prezydenta? A oglądaliście wczoraj posiedzenie Zarządu KK Włocławek!? W sprawie KK Włocławek SA. Nie? To obejrzyjcie! Koniecznie! Jeden przyszedł, drugi nie. Jak sobie pomyślę o prezydencie i prezesie Zarządu TKM, to takie dwa koguciki. Walczą o to, który będzie silniejszy, mądrzejszy i wygra daną bitwę. Bo wojnę między nimi to wiadomo kto przegra – sam Klub i wierni kibicie.

A co tam w PiS-ie Panie?? Ano kampania w najlepsze trwa. Dlatego m.in. niszczą banery Posłanki Borowiak. Pani Poseł publikuje na FB nagranie z momentu „zbrodni”. Pewnie znajdą szybko sprawcę. Mają przecież Pegasusa. Aaa i zapomniałam dodać – partie tworzą tajne grupy na FB. W sumie, to z chęcią bym dołączyła do grupy. Ktoś zna kod dostępu albo kogoś, kto mnie do tej grupy dołączy?

A jakby ktoś Pani Annie Gembickiej chciał zarzucić, że jest niewykształcona, to już nie może. Magistra obroniła. Przyznała się wreszcie. Z prawa handlowego, gdyby ktoś dopytywał. Więc hejterzy jedno pole do popisu Wam odeszło. Ha!

A były poseł PiS, a obecny kandydat na senatora też w sumie z PiS (to dwa inne PiSy) Łukasz Zbonikowski napisał elaborat, który opublikował na swoim FB. Wynika z niego, że wojna na górze trwa w najlepsze. Wojna na miejsca trwa. Wojna na głosy wyborców trwa. Kto jest po której stronie barykady dzielni obserwatorzy włocławskiej sceny politycznej już wiedzą. Jak się to zakończy? Któż to wie?! Byle nie na noże Panie i Panowie z PiSu tego czy tamtego!

A wracając jeszcze do naszej sprawnie działającej władzy, to trzeba wspomnieć, że odbyło się głosowanie w sprawie uchylenia mandatu radnego Zwolińskiego na wniosek wojewody. I co? I wniosek nie przeszedł. Wszyscy jak jeden mąż, poza Jackiem Buławą, stanęli murem za radnym będącym jednocześnie kierownikiem referatu w MZUKiD. Są przekonani ze swoją pracą w MZUKiD nie narusza mandatu radnego. Nawet PiS włocławski za nim stanął wbrew politycznie z PiSu nadanemu wojewodzie. Mimo tego, że wcześniej radnego Zwolińskiego krytykowało. A Wy jak sądzicie? Radny Zwoliński nie narusza przepisów ustawy o samorządzie? U nas jest przynajmniej polityka czystych rąk. Ręka rękę myje. Nie będzie epidemii. No i może wreszcie czyste miasto będzie skoro oni wszyscy tacy czyści…

Materace KOŁO