Ostatnio słyszałam, że walka w partiach przed wyborami w najlepsze trwa. Ale nie o głosy wyborców chodzi, broń Boże! Takie chodzą słuchy na mieście, że jedna drugiej „szpilę” wbija, jeden na drugiego „haki” zbiera. Mamy więc scenariusz do pierwszego włocławskiego thrillera. Nie zabijcie się tylko Drodzy Kandydaci, bo trzeba będzie thiller zamienić na horror. 

Wpadło mi w ręce, w zeszłym tygodniu, zdjęcie pani poseł Joanny Borowiak (w kuluarach zwanej Borówka, gdyby ktoś z Was Szanowni Czytelnicy nie wiedział), która stoi przed dostojnikiem kościelnym, a w tle ołtarz. Powiem Wam jedno, że tam musi być „wielka miłość”. Ja nigdy na żadnego faceta takim wzrokiem nie patrzyłam. No ale dobra, ja nie wierząca jestem więc może dlatego.

W zeszłym felietonie nie napisałam nic na temat działań naszej wspaniałej, włocławskiej Lewicy i wiecie, mam do dziś wyrzuty sumienia. Naprawiając swój błąd: kandydat na posła, „syn Wenderlicha” czyli Piotr Kowal, zorganizował konferencję dotycząca Kościoła w państwie. Przygotował się, nauczy postów promowanych przez Lewicę, ale nikt pana Kowala nie nauczył umiejętności prezentacji tego, o czym się mówi. Patrzę na to z punktu widzenia sprzedawcy i powiem szczerze, że posłanka Sobecka przeszkolona w temacie byłaby bardziej wiarogodna w wyprowadzeniu lekcji religii ze szkół niż pan Kowal.

No i był poseł Myrcha w felietonie na tapecie, który tak wiele zrobił dla Włocławka, że my Włocławianie, nie mamy co o nim pamiętać przy urnach wyborczych i jest jeszcze poseł Girzyński, który chce zrobić jeszcze więcej dla Włocławka. Zastanawiam się kiedy poznamy efekty tego robienia?! Myślę, że słowo „ nigdy” ma tu główne znaczenie.

Pani Magdalena Korpolak-Komorowska czyli Wójt Gminy Włocławek występowała ostatnio przed młodym audytorium. Fajnie, że wszystko teraz wymaga konferencji prasowej – nawet otwarcie boiska po przebudowie, a to jest tak prawie jak budowa autostrady na odcinku 100 km. Czemu tylko ksiądz jako pierwszy wymieniony spośród gości? No i nie wiedziałam do tej pory, że mamy Ministerstwo Inwestycji i Rolnictwa. Oj to przygotowanie do tych włocławskich konferencji jak zawsze na „włocławskim poziomie”.

Na swój fanpage na Facebook’u, Prezydent Krzysztof Kukucki wrzucił zdjęcia z przeglądu inwestycji i muszę powiedzieć, że Włocławek to miasto inwestycyjnego sukcesu. Przynajmniej na tych fotkach tak to wygląda. Jak ktoś nie kumaty to będzie myślał, że inwestycji mamy tyle co zdjęć, a tu tylko pomieszanie z poplątaniem. A może to celowe działanie władz? Ciemny lud, głupi lud?

Piątkowy przegląd realizacji miejskich inwestycji.

Opublikowany przez Krzysztof Kukucki Piątek, 4 października 2019

Po tych miejscach na listach, co dostali nasi kandydaci na posłów od prawa do lewa, mogę śmiało powiedzieć, że my ludzie z Włocławka jesteśmy daleko w Sejmie, w reprezentacji naszych interesów. Coś boje się, że wkrótce to Włocławek będzie leżał pod Brześciem Kujawskim a nie Brześć pod Włocławkiem. Kolejny raz podziękujmy władzom partyjnym z Torunia i Bydgoszczy. Najlepiej jak przyjadą do Włocławka a my im pokażemy gdzie sumy w Wiśle pływają. Ktoś tu z Czytelników dowiezie beton?

Materace KOŁO