REKLAMA

Nadszedł kolejny weekend podczas którego według synoptyków dopisze pogoda. W sobotę słonecznie, temperatura osiągnie do 27 stopni Celsjusza, natomiast w niedzielę nawet do 33 stopni Celsjusza w najcieplejszych momentach dnia.

Jednocześnie przypominamy, aby w upalne dni zachować szczególną ostrożność i stosować się do rekomendacji działań związane z występowaniem bardzo wysokiej temperatury powietrza otrzymane z RCB.

Weekendowe atrakcje zaczynają się już od dziś.
Ketchup Włocławek wraz z Rejsem na Przystani, przy współpracy DKF Ósemka i OSIR Włocławek zaprasza na kino plenerowe. Podczas wieczornego seansu będzie można obejrzeć film La La Land w reżyserii Damiena Chazelle’a. Rozpoczęcie wspólnego oglądania rozpocznie dzię dziś o godz. 21:30.

Dziś rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych. Impreza odbywa się na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie. Zawody potrwają do niedzieli 30 czerwca. Szczegółowy program można znaleźć pod tym linkiem:
http://aeroklub.wloclawek.pl/2019/06/25/mistrzostwa-polski-modeli-kosmicznych-27-30-czerwca-2019/


fot. Martyna Drzewiecka

Również dzisiaj rozpoczęły się obchody IX Święta Żuru Kujawskiego w Starym Brześciu.
W tym roku obchody rozpoczęły się już w piątek, tj. 28.06 o 19:00 występem grupy muzycznej EratoX, półtorej godziny później pojawi się zespół Top Girls, o 21.30 na scenie pojawi się Miły Pan. O godz. 22.30 przewidziano rozpoczęcie zabawy tanecznej, która ma potrwać do północy. W sobotę o godz. 15:00 rozpocznie się konkurs kulinarny. Od godz. 18 zaplanowano koncerty: Incept The Pain, Qualia oraz zespołu Pod Prąd. O 20:00 zagra Dżem, a o 21.30 na scenie pojawić się ma znany raper-Zeus. Zakończenie planowane jest o godz. 23:00.
O Święcie Żuru pojawił się także odrębny artykuł na naszej stronie:
http://wlc.pl/swieto-zuru-kujawskiego-2019-czekaja-liczne-atrakcje/


fot. Martyna Drzewiecka

W sobotę w parku na Słodowie o 9:00 rano wystartuje Parkrun. O godzinie 8:30 można się już zgłosić do biegu i wspólnie z innymi miłośnikami biegania wyruszyć w 5 km. trasę prowadzącą przez Park Słodowo i Park im. H. Sienkiewicza. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby aktywnie rozpocząć sobotni poranek.


fot. Martyna Drzewiecka

W sobotę o godzinie 10:00 na kortach OSiR przy al. Chopina odbędzie się 1 z 3 cykli Grand Prix Włocławka w tenisie ziemnym, kategorii Debel open. Osoby chcące wziąć udział muszą zapłacić wpisowe w wysokości 50,00 zł od pary za jeden cykl rozgrywek.

Zapisy przyjmuje Jacek Kotlewski 791-67-10-31 do godziny 9.00 w dniu turnieju.

Zdobywanie wzgórza św. Gotarda to kolejna alternatywa aktywnego spędzania wolnego czasu. Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku zaprasza 29 czerwca 2019 roku na kolejny spacerek. Tym razem przewodnik zaprowadzi uczestników na najwyższe wzniesienie Włocławka, jakim jest wzgórze św. Gotarda (132,52 m n.p.m.). U jego podnóża przed wiekami stał klasztor benedyktynów, a później cystersów. Te i wiele innych, ciekawych wiadomości z przeszłości opowie Krzysztof Cieczkiewicz – kwalifikowany przewodnik PTTK.

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat zdobycia wzgórza.

Spotkanie zainteresowanych o godzinie 10.00 przy siedzibie Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13.


fot. Martyna Drzewiecka

W sobotnie popołudnie odbędzie się bieg organizowany przy okazji Święta Pieroga w Warząchewce Polskiej – Pierogrun. Początek biegu zaplanowany jest na godzinę 16:00.

Biuro zawodów mieścić się będzie w Remizie OSP, Warząchewka Polska 40, 87-807 Włocławek

Trasa będzie miała dystans 5 km i będzie prowaadziła przez dukty leśne.

Odbywać się będą także biegi dziecięce na dystansach od 200 do 1250 metrów. W czasie biegów prowadzony będzie pomiar czasu. Ze względów organizacyjnych ustala się limit czasu do 1,5 godziny. Trasa będzie zabezpieczona i oznakowana co 1 km.

Organizatorem jest WKB Maratończyk.


fot. Martyna Drzewiecka

We Włocławku trwa międzynarodowy festiwal teatrów. W Festiwalu Teatrów Dziecięcych zza Granicy – Włocławek 2019.
http://wlc.pl/dzis-kolejny-dzien-festiwalu-teatrow-dzieciecych-zza-granicy-wloclawek-2019/

Dziś, tj. 28 czerwca o godz. 20.30 będzie można zobaczyć spektakl Teatru „Skene” pt: Babcocha. W sobotę, 29 czerwca o godz. 20.30 uczestnicy Festiwalu obejrzą film dokumentalny o Teatrze Ludzi Upartych pt: „Życie to jest teatr”.

Uroczysta Gala Festiwalu odbędzie się w niedzielę, 30 czerwca 2019 r. o godz. 16.00.

Więcej na ten temat: http://teatrwloclawek.pl/wakacyjny-festiwal-teatrow-dzieciecych-zza-granicy/

fot. Martyna Drzewiecka

NIEDZIELA:

30 czerwca 2019 roku (niedziela) przy ulicy 3 Maja we Włocławku odbędzie się TARGOWE ŚRÓDMIEŚCIE!

W godz. 10.00-14.00 będzie można skorzystać z oferty przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność przy ul. 3 Maja oraz na Starym Rynku.

Głównymi bohaterami eventu będą nasi lokalni przedsiębiorcy, ale nie zabraknie też atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zaplanowano m.in.: pokazy taneczne oraz sztuk walki, hocki-klocki, malowanie buziek, warsztaty.

W TARGOWYM ŚRÓDMIEŚCIU weźmie udział 20 podmiotów.

fot. Martyna Drzewiecka

Także w niedzielę zapraszamy na pierwszy w sezonie letnim festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Romantyczna Kłóbka z Marią Wodzińską i Chopinem w tle”, który odbędzie się 30 czerwca (niedziela), w godz. od 15.00 do 18.00, w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznego w Kłóbce.

O festynie pisaliśmy wcześniej:
http://wlc.pl/muzeum-ziemi-kujawskiej-i-dobrzynskiej-zaprasza-na-letni-festyn-folklorystyczny/

Brukarnia 2019

W niedzielę 30 czerwca o godz. 19.00 na placu Wolności rozpocznie się Brukarnia 2019.

Wystąpią teatry uliczne: Teatr Cichy, Teatr Nicoli, Teatr Epidemia, Grupa Synergy Art oraz organizator wydarzenia: Teatr Nasz.

fot. Martyna Drzewiecka