REKLAMA

Kawiarnia Obywatelska „Śródmieście Cafe” w ramach cyklu Mała wielka historia zaprasza 10 września na godz. 16.30 na spotkanie z Mirosławą Stojak, z zawodu ekonomistką, informatyczką, z zamiłowania poetką, pisarką, malarką, pasjonatką i ambasadorką kultury i historii włocławskich Żydów.

Mirosława Stojak to zbieraczka opowieści o przedwojennym, wielokulturowym Włocławku i zarazem pisarka, starająca się ocalić od zapomnienia ten fragment naszej lokalnej tożsamości. W dalszej kolejności, w ramach cyklu Zapomniani bohaterowie Włocławka wysłuchać będzie można Dariusza Łobody, nauczyciela Liceum Marii Konopnickiej, poligloty, stypendysty rządu francuskiego i hiszpańskiego, który wraz z młodzieżą wziął udział w międzynarodowym projekcie „Transport 77”, polegającym na poszukiwaniu śladów Żydów deportowanych w ostatnim transporcie z terytorium Francji do obozu śmierci Auschwitz-Birkenau (31 lipca 1944).

Spotkanie odbędzie się przy zachowaniu zaleceń reżimu sanitarnego, obowiązkowe są maseczki i dezynfekcja rąk, ilość miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy również do śledzenia transmisji na żywo na profilu facebookowym Kawiarni.