REKLAMA

No i przyjechał do Włocławka, kandydat na senatora Jerzy Wenderlich wesprzeć włocławską SLD-owską wierchuszkę, która współtworzy koalicję rządzącą w naszym mieście.

Tłumów nie widać, same znane SLD-owskie „stare” twarze.

Przemawia Zastępca Prezydenta Włocławka Krzysztof Kukucki. Mówi o państwie prawa, o konstytucji. Ważne słowa w ustach młodego samorządowca. Tylko ja się zastanawiam ile z tego co mówi Pan Krzysztof Kukucki ma przełożenia na realne fakty.

Porównuję tą konferencję do tego co zrobiło PO i do tego co widziałam dziś w wykonaniu PIS. Teraz już wiem czemu PIS wygrywa. Wyprzedza wszystkich PR’owo. Czemu?? Bo konferencja, w której Jerzy Wenderlich ma wesprzeć kandydatów na posłów wygląda jakby była szykowana na kolanie a wszyscy, którzy w niej coś mówią tak jakby na 30 sekund przed oddaniem głosu dowiedzieli się, że będą musieli wystąpić.

Ja się pytam jak wygląda energiczna osoba? Ten zwrot mnie bardzo zaciekawił Panie Prezydencie Krzysztofie Kukucki. Przepraszam, ale pan Kandydat Piotr Kowal raczej energicznym nie może być określony chyba, że mamy różne wyobrażenia słowa energiczny. Cenię Pana Kowala, ale takie nazewnictwo nie jest zgodne z faktem.

I przemawia Jerzy Wenderlich. Kolejny dowód na wybranie miejsca na chwilę przed – wieje, ledwo słuchać co oni tam mówią. Czy Pan Wenderlich wywarł swoim przemówieniem pozytywny odbiór wobec wyznawców lewicy? Widzę zastanawiającą się postawę Pana Wendelicha – Panie Wenderlich taką postawą głosów się nie zdobywa, nie uczyli Pana? I ten styl mowy. PiS zmienia sposób mówienia, SLD w ustach Pana Wenderlicha nie, niestety nie.

Hasła sztampowe. Leki za 5 zł. Pytam się Was – macie pomysł na siebie? Macie pomysł na Polskę? Czy SLD spełniało swoje obietnice kiedyś kiedy rządziło? Obietnice spełnia tylko PIS, oczywiście za podwójną ceną…

Wczoraj osoba z kręgów PIS przypomniała mi, że mam serce z lewej strony. No mam, oczywiście, że mam. Nie wstydzę się tego, ale w nadchodzących wyborach z chęcią przemeldowałabym się do Warszawy, żeby zagłosować na Zandberg’a. To jest mój kandydat. A tu próżno szukać, a nie chcę wybierać mniejszego zła…

Czy Piotr Kowal jest Kowalem naszego losu??? Pozostawiam do oceny czytającym, odpowiedź.

Włocławek – czerwone miasto. Jedni mówili, że z powodu koloru cegły, z której wszystko było budowane, drudzy, że z powodu rządzącej lewicy, która u nas ma silne korzenie – cokolwiek to znaczy.

Do wyborów 3 tygodnie. Jak to powiedział dziś jeden z ważniejszych działaczy PIS na Konwencji – najważniejsze wybory po 89 roku, a nasza Lewica organizuje konferencję jak uczniowie na WOSie, którzy mają za zadanie poudawać polityków. Ot co. Czyli po włocławsku