REKLAMA

Marina Zarzeczewo we Włocławku to miejsce gdzie organizowane są takie imprezy jak Anwil Cup, Regaty „Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego” czy Integracyjne Regaty Żeglarskie Antałek. Wydarzenia te cieszą się popularnością wśród mieszkańców i przyjezdnych, jednak sama Marina zazwyczaj świeci pustkami.


Od jakiegoś czasu pojawiały się głosy, że Marinie należy przywrócić dawną świetność, aby stała się miejscem, które będzie przyciągać turystów. W tej sprawie interwencję podjęła Anna Gembicka, wiceminister inwestycji i rozwoju.


„Z mojej inicjatywy Marinę Zarzeczewo odwiedził jeden z członków zarządu spółki Orlen, żeby zobaczyć stan obiektu. Od tego czasu trwają analizy, jak najlepiej wykorzystać i zagospodarować Marinę, aby jej potencjał turystyczny został dostrzeżony. W zeszłym tygodniu odbyłam kolejne rozmowy z zarządem Orlenu i mogę powiedzieć, że spółka pracuje nad planami związanymi z przywróceniem dawnej świetności temu miejscu. Marina ma ogromny potencjał, może stać się miejscem, które będzie przyciągać wielu turystów do Włocławka i mam nadzieję że ostateczne decyzje zapadną w tej sprawie jak najszybciej.”


Miejmy nadzieję, że te plany zostaną zamienione w działania i już niedługo będziemy mogli korzystać z odnowionego obiektu.