REKLAMA

Temat koronawirusa bardzo nas interesuje, w związku z czym na bieżąco śledzimy informacje, które pojawiają się na różnych stronach internetowych. Dziś sieć zelektryzowała informacja, że mamy pierwszy przypadek tego wirusa w naszym województwie.

W pierwszeństwie zadzwoniliśmy do Rzecznika Głównego Inspektoratu Sanitarnego, który poinformował nas, że nie ma takiej informacji jakoby byłby w Polsce pierwszy taki przypadek i dodatkowo u nas. Kolejny telefon wykonaliśmy do Rzecznika Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej w Bydgoszczy, Pani Olgi Radkiewicz, celem potwierdzenia informacji krążących w sieci, które mogą niepokoić naszych mieszkańców.

Pani Rzecznik poinformowała nas, że w jednym ze szpitali w naszym województwie, przebywa mieszkaniec Kujaw, który wrócił z podróży z Australii z międzylądowaniem w Chinach (przebywał tam tylko na lotnisku). Po powrocie miał objawy grypopodobne, stąd sam zgłosił się do lekarza z informacją o podróży, ale zgodnie ze słowami Pani Rzecznik, nie spełnia on przesłanek epidemiologicznych w tym przypadku, ponieważ nie przebywał w mieście Wuhan ani w prowincji Hubei. Podjęto jednak decyzję o zatrzymaniu go w szpitalu celem obserwacji.