REKLAMA

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora biblioteki i rekomendacjami Biblioteki Narodowej od 1 września 2020 r. w bibliotece głównej i filiach bibliotecznych, czytelnicy mają wolny dostęp do księgozbioru wypożyczalni. Oczywiście, obowiązują zasady higieniczno-sanitarne tj.: dezynfekowanie rąk, zasłanianie ust i nosa, zachowanie bezpiecznej odległości 1,5 m od innych osób.

W wybranych filiach tj.: Filii nr 2 przy ul. Dziewińskiej 17, Filii nr 6 przy ul. Żytniej 66/68 oraz Filii nr 9 przy ul. Sielskiej 6, wprowadzona zostanie godzinna przerwa techniczna. Przerwa trwać będzie od poniedziałku do piątku w godz. 13.00 – 14.00. Służyć ona będzie przede wszystkim dezynfekcji blatów i urządzeń, wietrzeniu pomieszczeń bibliotecznych i wykonaniu niezbędnych prac porządkowych związanych z kwarantanną książek.

Nadal nie będzie można korzystać ze zbiorów czytelni prasy i czytelni ogólnych oraz z komputerów z dostępem do Internetu. O dalszych zmianach w funkcjonowaniu placówek w czasie pandemii będziemy informować na bieżąco.

Informacja na ten temat jest opublikowana: https://biblioteka.wloclawek.pl/wraca-wolny-dostep-do-polek/